Hela listan: Dyraste husen på Gotland senaste månaden
En fastighet för 15,5 miljoner kronor är högst upp på listan över de dyraste fastighetsförsäljningarna på Gotland under oktober månad. Här listas de topp tio dyraste fastighetsförsäljningarna.
En fastighet som såldes för 5 miljoner kronor toppar listan över de dyraste fastighetsförsäljningarna i Motala kommun i oktober..
Läs mer på Motala & Vadstena TidningPersoner, platser och ämnen i nyheten
En fastighet för 15,5 miljoner kronor är högst upp på listan över de dyraste fastighetsförsäljningarna på Gotland under oktober månad. Här listas de topp tio dyraste fastighetsförsäljningarna.
En fastighet som kostade 1,3 miljoner kronor är högst upp på listan över de dyraste fastighetsförsäljningarna i Vimmerby kommun i april.
En fastighet som såldes för 3,8 miljoner kronor toppar listan över de dyraste fastighetsförsäljningarna i Vimmerby kommun under februari månad.
En fastighet som såldes för 3,8 miljoner kronor toppar listan över de dyraste fastighetsförsäljningarna i Vimmerby kommun under februari månad.
En fastighet som kostar 3,6 miljoner kronor toppar listan över de dyraste fastighetsförsäljningarna i Hultsfreds kommun under januari månad.
En fastighet som kostade 3,3 miljoner kronor är högst upp på listan över de dyraste fastighetsförsäljningarna i Kiruna kommun i augusti.
En fastighet som såldes för 4,8 miljoner kronor toppar listan över de dyraste fastighetsförsäljningarna i Bodens kommun under augusti månad.
En fastighet för 1,6 miljoner kronor är högst upp på listan över de dyraste fastighetsförsäljningarna i Hultsfreds kommun under juli månad.
En fastighet som såldes för 9,5 miljoner kronor toppar listan över de dyraste fastighetsförsäljningarna i Karlstads kommun senaste veckan.
En fastighet som kostar 1,7 miljoner kronor toppar listan över de dyraste fastighetsförsäljningarna i Hultsfreds kommun i juli.
Taggar
PersonerJa och nej. Så blev politikernas svar till Vargarnas ansökan om kommunala lån.En enhällig kommunstyrelse beslutade i alla fall om att bevilja ett lån på 1,2 miljoner kronor till speedwayklubben för upprustning av anläggn…
IFK Motala tränar fortsatt på rink, men hemmaisen utomhus är på väg. Nästa match i allsvenskan är borta mot Rättvik på lördagskvällen.
Nerfallna träd orsakar problem i trafiken på väg 1120 mellan Grytstorp och Klinttorpet i båda riktningarna, skriver Trafikverket.
Det är en rad nyheter i Motala futsalklubbs herrlag inför lördagens premiär i division 1. Målet är att göra som damlaget: Spela i högsta serien.
80-timmarsveckor, fullbokade tider och en försäljning som exploderat.Nu firar Emma Filipssons Motalaföretag Dream design tio år.
En bil började brinna under färd på väg 990 mellan Sörby och Grepstad i Motala kommun på fredagskvällen.
En bil har börjat brinna på väg 990 mellan Sörby och Grepstad i Motala kommun.
Trafiken i båda riktningarna på väg 50 mellan trafikplatserna Fågelsta och Södra Freberga påverkas av en personbil som har fått stopp, skriver Trafikverket.
SOS har larmats om en fordonsbrand på väg 990 mellan Sörby och Grepstad i Motala kommun.