De köper dyraste huset i Alunda hittills i år – priset: 6 995 000 kronor
Årets hittills dyraste villa i Alunda är såld.

Läs mer på ÖstersundsPostenPersoner, platser och ämnen i nyheten
Årets hittills dyraste villa i Alunda är såld.
Nu är försäljningen av fastigheten på Lövören 112 i Råneå klar, och det blev den dyraste hittills i år i Råneå.
Nu är försäljningen av fastigheten på adressen Tomta Gårdsväg 7 i Rimbo klar, och det blev den dyraste hittills i år i Rimbo.
Årets hittills dyraste villa i Rosvik är såld.
Årets hittills dyraste villa i Rånäs är såld.
Nu är försäljningen av fastigheten på Norrängsvägen 41 i Gräddö klar, och det blev den dyraste hittills i år i Gräddö.
Nu är försäljningen av fastigheten på adressen Skarpkälsö 21 i Herräng klar, och det blev den dyraste hittills i år i Herräng.
Nu är försäljningen av fastigheten på Norrängsvägen 59 i Gräddö klar, och det blev den dyraste hittills i år i Gräddö.
Årets hittills dyraste villa i Märsta är såld.
Årets hittills dyraste villa i Bergshamra är såld.
Taggar
PersonerDe gick från hyllat tillväxtföretag på Guldgalan till storvarsel på två år. Nu satsar Trangia på produktutveckling och ai.
Efter knappt två år inom byggbranschen vann Elin Engström pris som Årets nyföretagare. Åren som följt beskriver hon som en torktumlare.
Under eftermiddagen och onsdagskvällen har en rad olyckor mellan fordon och djur rapporterats in till polisen.
Nordic United har gjort sig skyldigt till grova ekobrott, har tingsrätten slagit fast. Nu riskerar klubben att kastas ur superettan.