Nya ägare till villa i Örsundsbro – prislappen: 3 600 000 kronor
Carl Per Mattias Thern, 31, och Kristina Elisabeth Thern, 56, har köpt huset på Kulla-Nyby 16 i Örsundsbro av säljaren Ann Margret och Lars Henrik Laks.
Fastigheten på adressen Kulla-Nyby 3 i Örsundsbro har fått nya ägare..
Läs mer på UNTLäs mer om
Carl Per Mattias Thern, 31, och Kristina Elisabeth Thern, 56, har köpt huset på Kulla-Nyby 16 i Örsundsbro av säljaren Ann Margret och Lars Henrik Laks.
Nu är det klart att Pia Camilla Åhlund, 59 år, är ny ägare av huset på Odonvägen 12 i Örsundsbro.
Ulla Sophia Arielle Hollsten och Jesper Mikael Hollsten, båda 33 år, har köpt huset på Biskopskulla-Rönna 14 i Örsundsbro av säljaren Bo Erik Mattias Rexby och Fanny Agnes Margareta Rexby.
Mathilda Viktoria Elfride Orlov, 35, och Lars Andreas Orlov, 36, boende på Björkudden Gryta Eningböle i Örsundsbro har tagit över fastigheten på Gryta Eningböle 1 i Örsundsbro från Sofia Teresia Klockars och Oscar Fredri…
Försäljningen av huset på Biskopskulla-Rönna 6B i Örsundsbro är nu klar.
Tommy Peter Leppänen, 48 år, från Enköping är ny ägare till fastigheten på Fittja 36 i Örsundsbro.
PersonerDet är problem i trafiken i båda riktningarna mellan Hökhuvud och Väddika.
Erik Pelling har valt sina "ministrar" – och han utökar staben från fem till sju. – Det är så mycket att göra i Uppsala, säger han.
Försäljningen av kedjehuset på adressen Timjansgatan 41 i Uppsala är nu klar.
Nu är det klart att Mikael Melker Stambert, 39, och Agnes Mimmi Linnéa Liljegren, 37, är nya ägare av kedjehuset på Planetvägen 15 i Norrtälje.
Den 15 oktober registrerades det nya bolaget Aros Hydrogen AB hos Bolagsverket.
Det är problem i trafiken på E4 mellan trafikplatserna Kumla och Säby i riktning mot Stockholm.
Försäljningen av huset på adressen Ersta 314 i Tierp är nu klar.
Projjanu AB, som har sitt säte i Uppsala kommun, uppger att de ska ägna sig åt "utveckling och drift av digitala plattformar och webbportaler för förmedling av tjänster och uppdrag mellan privatpersoner och företag".
Det dåliga skicket på vägbanan påverkar trafiken på E4 vid trafikplats Fullerö i riktning mot Gävle, enligt Trafikverket.
RSS är ett enklare sätt att följa nyheterna. Nyheterna laddas automatiskt ner till din nyhetsläsare och du behöver inte gå in på Pressen.se.
Du får gärna publicera eller länka till RSS-flödet på din blogg eller hemsida.