Layla Louise Noroozy Tjäder, 29, och Per Daniel Tjäder, 31, är nu nya ägare till fastigheten på adressen Tallrisgatan 28 i Alsike, Knivsta.. Läs mer på UNT
Emelie Jennifer Linnea Hanning, 28, och Markus Andreas Rickan, 32, har nyligen blivit nya ägare till fastigheten på Vråtorpsgatan 35G i Alsike, Knivsta.
Nu är det klart att Thassia Elizabeth Pereira Sousa och Johan Lars Christer Eriksson, båda 27 år, har köpt fastigheten på Dalbogatan 1H i Alsike, Knivsta.
Katrina Modin Clércrona, 35, och Stefan Matias Viljam Clércrona, 46, sedan tidigare boende på just Boängsvägen är nya ägare av huset på Boängsvägen 52L i Alsike, Knivsta.
Visserligen är det kommunala bolaget UKK som arrangerat gratiskonserterna på Vaksala torg. Men det gör dem inte mindre moraliskt och juridiskt tveksamma.
Jennie Madeleine Caroline Gillberg-Rangström, 31, och Benjamin Edward George Gillberg-Rangström, 32, har köpt huset på Bränntorpsvägen 29 i Edsbro av säljaren Ingrid Margareta Tredal.
Filip De Groot Boersma, 31 år, boende på Ulriksgatan i Östhammar har tagit över fastigheten på Simundö 142 i Östhammar från Leah och Alexander Klimberg.
Rezan Baysal AB:s verksamhet ska vara "konsultverksamhet och rådgivning inom offentlig förvaltning, statliga och kommunala verksamheter samt socialt arbete och samhällsfrågor".