Olycka på gamla E20 – bil har kört av vägen
En singelolycka har inträffat.Det i höjd med Arsenalen på gamla E20.– Det är en bil som har kört av vägen, säger Jörgen Winborg vid räddningstjänsten.
En singelolycka har inträffat på väg 106 i Axelvold..
Läs mer på Helsingborgs DagbladLäs mer om
En singelolycka har inträffat.Det i höjd med Arsenalen på gamla E20.– Det är en bil som har kört av vägen, säger Jörgen Winborg vid räddningstjänsten.
En bil har kört av vägen strax norr om Alunda under onsdagskvällen.
En bil har kört av gamla vägen mellan Kil och Fagerås. Bilen har kört in i ett träd.
En bil har kört av gamla vägen mellan Kil och Fagerås. Räddningstjänst har larmats till olyckan.
En singelolycka inträffade på väg 106 i Axelvold sent på fredagskvällen.
En olycka har inträffat i utkanten av Svedala, där en bil kört in i ett träd. Ingen är skadad. Vägen har återigen öppnats.
En olycka har inträffat i utkanten av Svedala, där en bil kört in i ett träd. I nuläget är skadeläget oklart. Räddningstjänst har stängt av vägen.
En bil har kört av vägen i Lungsnäs utanför Filipstad. Räddningstjänsten är på plats vid singelolyckan. Föraren har lastats i ambulans och är förd till sjukhus.
En bil har kört av vägen i Lungsnäs utanför Filipstad. Räddningstjänsten är på väg till singelolyckan.
En trafikolycka har på tisdagsmorgonen inträffat nära Brokind söder om Linköping. Enligt de första uppgifterna har en bil kört av vägen och fortsatt ut på en åker.
Taggar
PersonerModeraterna fortsätter att knappa in på Socialdemokraterna visar en ny opinionsmätning.
Enorma områden förstörd natur håller på att återställas på jorden, visar en ny FN-rapport. Totalt rör det sig om en yta 5,6 gånger Sveriges storlek. Jaguaren i Sydamerika, snöleoparden i Kirgizistan och delfinen i Indien…
Två personbilar inblandade i en olycka på väg 111.
Den 24-årige ängelholmaren ville bli kvitt sina knarkskulder genom att spränga ett trapphus i Malmö. Nu har han dömts till fem års fängelse.
Behovet av ett nytt LSS-boende i Klippan är akut. Nu har både rivningslov och bygglov beviljats. Men processen är lång innan det kan bli byggstart.
Sedan slutet av november förra året har restaurangen och kaféet i biblioteksbyggnaden i Ängelholm varit stängd. Nu tar kommunen nya tag.
I sitt senaste derby räckte Calle Clang ut tungan mot fiendens största profil. När de möts igen välkomnar han Emil Sylvegård tillbaka.
KOLUMNEN: Mattias Beijmo vill blottlägga det polisen missade efter massmordet i Örebro. Problemet är att hans egen berättelse inte håller för samma granskning, skriver Evelyn Schreiber.
Företagaren Magnus Petterssons gård på Ven har ropats in på exekutiv auktion. Det är högst oklart om han kan fortsätta med jakt och stuguthyrning – och nu överväger han att lämna ön där han är född.
Kina har slagit ner hårt på Kylian Mbappés diktator-skämt om Kinas forne ledare Mao Zedong. – Man visar sin makt och hoppas att det ska ha en avskräckande effekt på andra, säger Kinaexperten Björn Jerdén.