Trafikverkets varning: hästar på vägen på väg 76
Trafiken påverkas av att flera lösspringande flera hästar rör sig på eller vid sidan av vägen i båda riktningarna på väg 76 mellan Norrgärde och Överboda, uppger Trafikverket.
Flera hästar har kommit upp på vägen och påverkar trafiken i båda riktningarna på väg 843 mellan Övralund och Ö Husby C, enligt Trafikverket..
Läs mer på NTLäs mer om
Trafiken påverkas av att flera lösspringande flera hästar rör sig på eller vid sidan av vägen i båda riktningarna på väg 76 mellan Norrgärde och Överboda, uppger Trafikverket.
Trafiken påverkas av att flera lösspringande flera hästar rör sig på eller vid sidan av vägen i båda riktningarna på väg 76 mellan Norrgärde och Överboda, uppger Trafikverket.
Trafiken på väg 40 mellan Frödinge V och Toverum i båda riktningarna påverkas av att flera hästar rör sig på eller vid sidan av vägen, enligt Trafikverket.
Flera hästar har kommit upp på vägen och påverkar trafiken i båda riktningarna på väg 573 mellan Sjulsmark och Rosendalstorp, enligt Trafikverket.
Flera hästar har kommit upp på vägen och påverkar trafiken i båda riktningarna på väg 617 mellan Karlanda Ö och Karlanda kyrka, uppger Trafikverket.
Flera flera hästar rör sig på eller i närheten av vägbanan och påverkar trafiken i båda riktningarna på väg 571 mellan Pålmark och Holmträsk, enligt Trafikverket.
Taggar
PersonerEfter flera veckors avstängning och omledning av trafiken går arbetet vid Importgatan och Exportgatan in i slutskedet. Nästa vecka väntar asfaltering av rondellen.
Crescenterna har tagit den svenska indierockscenen med storm.Vi tog ett snack med sångaren Nonni Ardal inför bandets spelning i Norrköping.Det blev ett samtal om höstturnén, samarbetet med Markus Krunegård och om rollen…
Anna Sofia och Jonatan Fredrik Battel, 35 och 38 år, har köpt huset på Gökstigen 4 i Svärtinge av säljaren David Yuvin Barrios Torrejon.
Den norska 16-åringen tog på sig att mörda åt Foxtrot och åkte till Norrköping. När rättegången började under fredagen hävdade pojken att han aldrig ville genomföra mordet och tänkte fly.– Jag var jätterädd. Om man inte…
Försäljningen av fastigheten på Åsvedal Norrgården 1 i Valdemarsvik är nu klar.
IK Uppsala lägger efter säsongen ner sin verksamhet. Dennis Popperyd är inte förvånad.– Det är väldigt, väldigt tråkigt, säger IFK:s sportchef.
Shikha Singh, 39, och Animesh Sharma, 43, är nya ägare till fastigheten på Solstensvägen 2 i Kimstad.
Fastigheten på adressen Tennisvägen 2 i Valdemarsvik har fått nya ägare.
Färjetrafiken på väg 891 mellan Skenäs och Säter, i båda riktningarna planeras ha stora störningar, uppger Trafikverket.
RSS är ett enklare sätt att följa nyheterna. Nyheterna laddas automatiskt ner till din nyhetsläsare och du behöver inte gå in på Pressen.se.
Du får gärna publicera eller länka till RSS-flödet på din blogg eller hemsida.