Villa från 1919 på 152 kvadratmeter såld i Vattholma – priset: 4 850 000 kronor
Nu är det klart vem som köpt huset på Tensta 4 i Vattholma av Per Olof, Anna Linnéa och Eva Kulin.

5 920 000 kronor fick Mats Johan och Sara Elisabet Rudebjer, båda 59 år, ge för huset på adressen Nyponvägen 10 i Vattholma..
Läs mer på UNTPersoner, platser och ämnen i nyheten
Nu är det klart vem som köpt huset på Tensta 4 i Vattholma av Per Olof, Anna Linnéa och Eva Kulin.
Försäljningen av huset på Spånghagen 4B i Vattholma är nu klar.
Försäljningen av fastigheten på Malmkörarvägen 55 i Vattholma är nu klar.
Nu är det klart vem som köpt huset på Lena-Brunna 62 i Vattholma av Karl Johan Per Tibblin.
John Filip och Linda Humla Hedblom, 37 och 36 år, sedan tidigare boende på just Bredgården, är nya ägare till tomten på adressen Bredgården 6B i Vattholma.
Försäljningen av fastigheten på Lodsmedsvägen 7 i Vattholma är nu klar.
Linda Eva Kirkesaether, 32, och Erik Anders Emil Skog, 33, är nya ägare till fastigheten på adressen Buddbo 8 i Vattholma.
Anna Erika Bodin, 50 år, ärver fastigheten på Gryta Soldattorp 1 i Vattholma från Anders Peter Bodin.
Försäljningen av huset på adressen Järsta 5 i Vattholma är nu klar.
Nu är det klart att Sten Kenneth Wahlberg, 72, och Carina Birgitta Eriksson, 63, har köpt fastigheten på Järsta Fågelvik 39 i Vattholma.
Taggar
PersonerLite snö som ljusar upp novembermörkret? Det är inte omöjligt, om du frågar SMHI:s meteorolog.
Den urspårande festen på Rackarbergsgatan 40 har för evigt ristat in sig i våra Uppsalahjärtan.
Bålsta Biljard AB startades 4 november 2026.
Ett stillastående fordon orsakar problem i trafiken på väg 263 mellan Varpsundet och Ekbacken i riktning mot Sigtuna, uppger Trafikverket.
Erik Berefelt, 35, och Therése Anna Margareta Skytt, 34, har köpt fastigheten på adressen Lönnbladsvägen 6 i Uppsala av säljaren Jm AB.
Catherine Champagne, 41, och Delphine Lariviere, 36, är nya ägare till fastigheten på Kopparmossvägen 13 i Uppsala.
Andrev Waldens succéroman "Jävla karlar" har blivit en välspelad och gripande film, om än väl rapsodisk.
Ett gäng unga killar ska oprovocerat ha attackerat en kvinna i hijab vid stationen i Knivsta i mars i år.Åklagaren menar att motivet är rasistiskt och nazistiskt.
Den svenska miniserien "Bytet" är ett spänningslöst magplask utan minsta spår av logik.
"En sorglig och vacker värld" är ett poetiskt och rått porträtt av en kärlekshistoria i ett krigsdrabbat Libanon.