Huset på Karbyvägen 150 i Märsta sålt för andra gången på kort tid
Nu är det klart att Leif Niklas Sundman, 61 år, har köpt fastigheten på Karbyvägen 150 i Märsta.

Marwan Fadhilsson, 31, och Hiba Fadhil Mohammed Mohammed, 34, är nya ägare till fastigheten på adressen Torsgatan 47 i Märsta..
Läs mer på UNTTorsgatan · Foto: Wikimedia Commons Personer, platser och ämnen i nyheten
Läs mer om
Nu är det klart att Leif Niklas Sundman, 61 år, har köpt fastigheten på Karbyvägen 150 i Märsta.
Mohamed Basel Alhabash och Maha Dasouki, båda 31 år, har nu blivit nya ägare till fastigheten på adressen Mångatan 12 i Märsta.
Sofie Mei Li Pålstig, 34, och Milos Petkovic, 35, har nu blivit nya ägare till fastigheten på Solrosvägen 36 i Märsta.
Abir och Nujdet Celik, 41 och 54 år, har nu blivit nya ägare till fastigheten på adressen Steningeliden 20 i Märsta.
Skolverket ställer in de digitala nationella proven i gymnasiematematik efter teknikstrul.Proven som planeras hållas i december kommer istället att göras på papper.Det är andra gången på kort tid som digitala prov ställs…
Karl Gustaf Michael Kahlau, 63, har köpt fastigheten på Ekillavägen 30 i Märsta.
Räddningstjänsten har ryckt ut på tre olika bränder utomhus i Märsta på kort tid.– Det känns inte naturligt, polisen har kopplats in, säger Tommy Wållberg, ledningsoperatör på räddningstjänsten.
Ulf Magnus Boréus, 63 år, har nyligen blivit ny ägare till fastigheten på Åslunda 140 i Märsta.
Rodolfo Carcas Regnaud, 76, och Annette Eva Elisabet Johansson, 58, har nu blivit nya ägare till fastigheten på Karlsborgsvägen 231 i Märsta.
Amir Karar, 41, och Jessica Valentini, 43, har nyligen blivit nya ägare till fastigheten på adressen Tjädervägen 9 i Märsta.
Taggar
PersonerTrafiken påverkas av flera stillastående personbilar i riktning mot Västerås mellan Ullundatunneln och Frösvitunneln, skriver Trafikverket.
En bilist sladdade in i en husvägg i Tierp på lördagskvällen.
Det är problem i trafiken på väg 1048 mellan Knivsta gård och Eggebyholm i båda riktningarna.
Trafiken i båda riktningarna mellan Mörtö och Örvik är påverkad av en singelolycka.
Trafiken i båda riktningarna på väg 1109 mellan Mörtö och Örvik är påverkad av en singelolycka.
Det har under lördagsförmiddagen varit flera trafikolyckor i Uppsala och Knivsta.
Trafiken påverkas av en olycka i riktning mot Stockholm på E4 mellan trafikplatserna Vendel och Björklinge, uppger Trafikverket.
Från Uppsalas hiphopscen till Augustpris. Uppsalafotografen Niklas Johansson har arbetat med Dua Lipa, Benjamin Ingrosso och The Weeknd – men "Jävla karlar" är filmen han är mest stolt över.
Trafiken påverkas av en olycka i båda riktningarna på E4 mellan trafikplatserna Björklinge och Vendel, uppger Trafikverket.
En person greps efter en stor polisinsats på fredagen.På lördagen har polisen trappat upp sin närvaro i Uppsala.