NT > Nyheter

Lördag, 7 November, 6:35

NT03 okt 21 kl. 16:45

Sveriges största Dogman-butik till Ingelsta



Dogman fortsätter att expandera och nyanställa. Norrköping är en av tre orter som får nya butiker med trim- och spautbud. Den 12 november öppnar kedjans flaggskepp på Ingelstaområdet – totalt 1 800 kvadratmeter..
Läs mer på NT

Personer, platser och ämnen i nyheten

Dela artikeln Facebook X LinkedIn E-post

Liknande nyheter

NT29 okt 03:00

Butikskedjan lämnar Ingelsta – sedan ska huset rivas

Plantagen ska flytta från Ingelsta – då ska glashuset rivas. Sedan flyttar konkurrenten Blomsterlandet flyttar in.Men mer är på gång på platsen, där en fastighetsutvecklare vill ha in bland annat en restaurang.

NT28 sep 12:35

Man skadad i arbetsplatsolycka i Ingelsta

Under måndagen skadades en man i 60-årsåldern i en arbetsplatsolycka på Ingelsta.– Mannen har fått en kraftig skada och det blöder mycket, säger polisens presstalesperson Johanna Malm. 

NT26 sep 17:23

Larm om singelolycka i Ingelsta

Vid 17.15 får SOS larm om en singelolycka i Ingelsta. En personbil ska ha kört in i en refug och stolpar i en cirkulationsplats.

Fördjupa dig

Fler nyheter från NT