Huset på adressen Brunsoppsgatan 13 i Enköping har nu sålts på nytt – stor värdeökning
Köpt 2016 för 3 385 000 kronor.
När Carl Emil Sebastian Almberg och Frida Margaretha Almberg köpte huset på Vallby Hornö 2 2014 var priset 2 450 000 kronor..
Läs mer på UNTPersoner, platser och ämnen i nyheten
Köpt 2016 för 3 385 000 kronor.
När Jocke & Jonna AB köpte fastigheten på Yrvädersgatan 11 för åtta år sen var priset 8 750 000 kronor.
När Maria Erika Rousu och Per Erik Johannes Rousu köpte huset på Prästkragegatan 18 2020 var priset 2 900 000 kronor.
Lars Axel Richard Rådström och Sanna Maria Therese Rådström köpte huset på Stafettgatan 1 2017 för 1 600 000 kronor.
Nu är det klart att Oscar Anders Thomas Färnström, 29, och Julia Linnéa Andersson, 27, har köpt fastigheten på adressen Vulcanusvägen 42B i Enköping.
Den 19 oktober registrerades det nya bolaget Villa Vallby Fastigheter AB hos Bolagsverket.
Karl Anton Simon Fredriksson, 38, och My Jacquette Jakin, 37, har nyligen blivit nya ägare till fastigheten på adressen Genvägen 5 i Enköping.
Susanne Elisabeth och Per Roine Berglind, 60 och 65 år, boende på Slåttervägen i Enköping har köpt husen på adressen Märsöbacke 14 i Enköping av säljaren Christina och Erik Ove Larsson.
Sh 1923 AB har köpt fastigheten på adressen Danmarks-Vallby 70 i Uppsala.
Jörgen Pierre och Ulrika Teresia Carlsson, 52 och 49 år, boende på Sparrsätra Andersta i Enköping är nya ägare till fastigheten på adressen Sparrsätra 16 i Enköping.
PersonerTjäna en slant på att fylla en hylla med saker du inte behöver. Det är idén bakom Uppsalas nya second hand-tillskott Min hylla, som slår upp dörrarna 10 november.
Det är stopp i tågtrafiken mellan Stockholm och Uppsala.
En ny ägare har nu tagit över fastigheten på adressen Astrakangatan 6 i Enköping.
Trafiken i riktning mot Västerås på E18 mellan trafikplatserna Åsen och Ekolskrog är påverkad av en personbil som står stilla.
Andreas Naeslund, 38, och Sara Kristina Matilda Rönnqvist, 36, boende på Sommarvägen i Östhammar har köpt huset på Pomonagatan 5 i Östhammar av säljaren Bobby Walther.
Trafiken påverkas av en singelolycka i båda riktningarna på väg 888 mellan Översävne och Stora Runhällen, uppger Trafikverket.
En bil körde av vägen och välte en bit norr om Heby.
En bil har vält en bit norr om Heby.
En hästtransport har vält på väg 282 mellan Knutby och Edsbro.
Under en enda kväll i somras upptäckte ordningsvakter lika många falska nationskort som under hela sommaren året innan.Nu skärper Uppsalas studentnationer kontrollerna – samtidigt som förfalskningarna blivit allt mer ava…