Fastighet i Heby kommun såld för 1 000 kronor
Nu är det klart vem som köpt fastigheten Nora-Buckarby 4:20 i Heby kommun av Eds Väsby Fastighets AB.
Läs mer på Sala AllehandaPersoner, platser och ämnen i nyheten
Läs mer om
Nu är det klart vem som köpt fastigheten Nora-Buckarby 4:20 i Heby kommun av Eds Väsby Fastighets AB.
Nu är det klart vem som köpt fastigheten Nora-Buckarby 4:20 i Heby kommun av Svensk Tillgångsutveckling AB.
Försäljningen av fastigheten Nora-Buckarby 4:20 i Heby kommun är nu klar.
Wallenstam Stationshuset Ekonomisk Förening har tagit över fastigheten Nora-Buckarby 4:19 i Heby kommun från Svensk Tillgångsutveckling AB.
628 000 kronor fick Svensk Tillgångsutveckling AB från Hovås, ge för tomten Nora-Buckarby 4:19 i Heby kommun.
Fastigheten Nora-Buckarby 4:20 i Heby kommun har fått en ny ägare.
Nu är det klart vem som köpt tomtmarken Nora-Buckarby 4:19 i Heby kommun av Bostadsrättsföreningen Propellerhuset.
Försäljningen av fastigheten Nora-Buckarby 4:20 i Heby kommun är nu klar.
161 000 kronor fick Bostadsrättsföreningen Propellerhuset från Stockholm, ge för tomten Nora-Buckarby 4:19 i Heby kommun.
Nu är det klart vem som köpt tomtmarken Nora-Buckarby 4:19 i Heby kommun av Rikshem Bo i Väsby AB.
Taggar
PersonerLagfarter för vecka 45 i Sala och Heby kommuner.
I oktober kallade Kultur- och fritidsnämnden Folkets park till ett möte – för att få svar på om föreningen uppnått de krav kommunen ställde i samband med nödstödet på 150 000 kronor. Nu har mötet hållits men beskedet drö…
När Kerstin Winroth kom till Röda Korsets lokal i Sala upptäckte hon att något inte stod rätt till. Kontoret var upp och nervänt och kassaskåpet stod öppet. Någon hade brutit sig in.
Under lördagen arrangeras en stor fest i Göteborg för alla Jysk-anställda. För personalen i Sala-butiken kan den bli extra festlig.
Hur ser man att en bil kommer från Polen? På lacken! Det klassiska skämtet bjuder vi på, men lagom till fars dag kan du testa om du fixar fler pappaskämt!
Mystiska figurer har dykt upp på hyllorna hos flera stora butiker i Sala, bland annat på Jysk, Ica och Dollarstore. ”Jag blir snart sömnlös av detta”, säger en anställd på Jysk i Sala.