Listan: 2 miljoner kronor kostade dyraste huset i Åmåls kommun senaste månaden
En fastighet som kostar 2 miljoner kronor toppar listan över de dyraste fastighetsförsäljningarna i Åmåls kommun under april månad.

Läs mer på SydöstranPersoner, platser och ämnen i nyheten
En fastighet som kostar 2 miljoner kronor toppar listan över de dyraste fastighetsförsäljningarna i Åmåls kommun under april månad.
En fastighet som kostade 8,5 miljoner kronor är högst upp på listan över de dyraste fastighetsförsäljningarna i Södertälje kommun under april månad.
En fastighet som kostade 2,7 miljoner kronor är högst upp på listan över de dyraste fastighetsförsäljningarna i Åmåls kommun under januari månad.
En fastighet som kostade 4,7 miljoner kronor är högst upp på listan över de dyraste fastighetsförsäljningarna i Bengtsfors kommun i september.
En fastighet som kostade 3 miljoner kronor är högst upp på listan över de dyraste fastighetsförsäljningarna i Karlskoga kommun under augusti månad.
En fastighet som kostade 2,3 miljoner kronor är högst upp på listan över de dyraste fastighetsförsäljningarna i Säffle kommun under juli månad.
En fastighet som kostade 1,8 miljoner kronor är högst upp på listan över de dyraste fastighetsförsäljningarna i Hagfors kommun i maj.
En fastighet som kostade 1,8 miljoner kronor är högst upp på listan över de dyraste fastighetsförsäljningarna i Filipstads kommun i maj.
En fastighet som kostade 5,8 miljoner kronor är högst upp på listan över de dyraste fastighetsförsäljningarna i Nykvarns kommun under april månad.
En fastighet som kostade 8,3 miljoner kronor är högst upp på listan över de dyraste fastighetsförsäljningarna i Salems kommun i juli.
Taggar
PersonerPå fredagskvällen öppnade krögaren Senad Sosa sin drömkrog vid namn 99:an i centrala Karlskrona. Sydöstran tog tempen på stämningen och träffade flera glada premiärlejon.
Det fattas fortfarande 15,6 miljoner kronor för saneringsarbetet efter oljeolyckan med Marco polo. Nu stämmer Myndigheten för civilt försvar, MCF, Marco Polos försäkringsbolag Gard.
SOS har larmats om en brand i en lastbil på E22.
Efter ett besök från miljöförbundet upptäcktes att flaggstången på Västra Torsö saknade strandskyddsdispens. Nu har byggnadsnämnden sagt ja i efterhand.
Sedan 1991 har Lörby IF varit en renodlad dam- och flickförening. Men till säsongen 2027 gör klubben en oväntad comeback på herrsidan. – Det var inget som vi hade planerat överhuvudtaget, säger föreningens ordförande Ka…
Antalet ledamöter i Ronnebys absoluta maktcentrum – arbetsutskottet – kan bli fler. Men skattebetalarna ska inte behöva betala mera för politiken. Samtidigt har tre oppositionspartier inlett valteknisk samverkan.
När Sydöstran får en pratstund med Jimmie Åkesson efter pressträffen beskriver han den nya linjen som det minsta dåliga alternativt – både för partiet och för Sverige.