Liknande nyheter
Marielle Jonsson, 41, och Robert Karlsson, 42, boende på Korsberg Enköpings-Näs-Valla i Enköping har tagit över fastigheten på adressen Enköpings-Näs-Valla 4 i Enköping från Yvonne och Olov Karlsson.
Nu är det klart att Liisa Pauliina och Roger Michael Björkman, 53 och 54 år, boende på Fotbollsgatan i Enköping är nya ägare till huset på Kornknarrsvägen 18 i Enköping.
2 700 000 kronor fick Roy Hans Göhte Holmberg, 75, och Eva Margaretha Holmberg, 69, boende på Långtora-Vallby i Enköping ge för huset på Härnevi 51 i Enköping.
Nu är det klart vem som köpt huset på Enköping Vårfrukyrka-Viggeby 16 i Enköping av Ida Sofia Birgitta Björk och Ulf Tomas Rustander.
Marcus William Folke Lindblom, 29, och Emma Maria Ulrika Rosenberg, 26, har blivit nya ägare till huset på Enköping Kävra 11 i Enköping.
Nathanaël Kwibuka, 36, och Honorine Lina Hatangimana, 34, har blivit nya ägare till radhuset på Fårticksgatan 113 i Enköping.
Josefine Ebba Rebecka Håkansson och Olle Joacim Hedstad, båda 29 år, boende på Kälkbacken i Enköping har köpt huset på Silvergatan 29 i Enköping av säljaren Per Gunnar Jemtå och Malin Elisabeth Karestål Jemtå.
Camilla Margareta Nordenberg, 55, och Jörgen Lennart Forsgren, 57, boende på Kyrkogatan i Enköping har blivit nya ägare till huset på Braxvägen 13 i Enköping.
Nu är det klart att Alice Isabella och Gabriel Demir, 36 och 39 år, boende på Idrottsallén i Enköping är nya ägare av kedjehuset på Gullrisgatan 12 i Enköping.
Anna Karolina Wallenbäck, 47, och Per Johan Fredrik Johansson, 50, boende på Posthuset Veckholm i Enköping har blivit nya ägare till huset på Veckholm 9 i Enköping.