Mindre hus i Bergshamra har 70-åring ny ägare – 2 195 000 kronor blev priset
Försäljningen av fastigheten på Himlajordsbacken 3 i Bergshamra är nu klar.
Eva Agneta Winemar, 77 år, från Danderyd har blivit ny ägare till huset på Honungsvägen 10 i Bergshamra..
Läs mer på UNT
Försäljningen av fastigheten på Himlajordsbacken 3 i Bergshamra är nu klar.
Försäljningen av fastigheten på adressen Gunnsjövägen 1 i Bergshamra är nu klar.
Försäljningen av huset på adressen Ridvägen 4 i Bergshamra är nu klar.
Försäljningen av fastigheten på adressen Asplundsvägen 25 i Hästängen och Mora, Bergshamra är nu klar.
Fastigheten på Arnövägen 22 i Bergshamra har fått en ny ägare.
Lars Johan Heikkilä, 65 år, från Övertorneå har tagit över fastigheten på adressen Himlajordsbacken 11 i Bergshamra från Marja-Leena Bustos.
2 400 000 kronor fick Joakim Karl Olov Lundberg, 36, och Cecilia Elisabeth Tegermark, 38, ge för huset på Morastigen 8 i Hästängen och Mora, Bergshamra.
2 395 000 kronor fick Leif Lindberg, 60 år, boende på Lillkärven Kärven i Lövstabruk ge för huset på Kärven 223 i Lövstabruk.
Försäljningen av fastigheten på Oxdragarbacken 9 i Bergshamra är nu klar.
Ulf Michael och Lise-Lotte Anita Rådbjer, 66 och 64 år, från Grödinge har köpt huset på Höjdpunktsvägen 2 i Bergshamra av säljaren Anna Gabriella och John Linus Dahg.
PersonerEn man i 35-årsåldern har gripits i Förenade Arabemiraten och överlämnats till Sverige. Mannen är häktad i utevaro och är kopplad till den kriminella gängmiljön.
Bärgningen av ett fordon orsakar problem i trafiken på E18, enligt Trafikverket.
David Jan Moberg, 31, och Birgitta Jasmine Holmberg, 32, har tagit över fastigheten på adressen Lindstamsvägen 4 i Uppsala från Jm AB.
Uppsala Golv & Kakel AB, som har sitt säte i Björklinge i Uppsala kommun, uppger att de ska ägna sig åt "golv och väggbeläggningsarbeten samt byggtekniska konsulttjänster".
Två mål mot Elfsborg.Nu talar allt för att Joakim Persson får chansen från start även mot AIK.– Jag har stort förtroende för "Jocke", säger Siriustränaren Andreas Engelmark.
Fastigheten Börstils-Sund 3:63 i Östhammars kommun har fått nya ägare.
Lina Sofie och Lars Markus Fyhr, 41 och 49 år, från Täby är nya ägare av huset på adressen Monte Christos Väg 1 i Furusund.
Trafiken i båda riktningarna mellan Mariebol och Strömsbro är påverkad av en olycka med flera fordon.
Ett lag med 24 barn betalar nästan 110 000 kronor till föreningen.Bara knappt en femtedel går till själva träningstiden, så vad betalar föräldrarna egentligen för?UNT har granskat avgifterna i tre av Uppsalas stora barni…
Fastigheten på Storängs Bryggväg 18 på Yxlan har fått nya ägare.