1 420 000 kronor fick Emily Gertrude Rodriguez, 38, och Erik Ilmari Björkqvist, 37, från Svärtinge ge för huset på Strängstorp Övre Malmen 3 i Katrineholm.
Helga Sofia Winkler och Jan Oskar Bennerhed, båda 35 år, sedan tidigare boende på just Strandvägen är nya ägare till fastigheten på adressen Strandvägen 43B i Katrineholm.
Mellan 16 och 71 år, med inkomster som spänner från studiebidrag till höga löner. Narkotikaköparna i Katrineholm tillhör inte någon avskärmad grupp i samhället.
Sen årsskiftet har hästar i området kring Katrineholm och Vingåker mystiskt blivit klippta i både svansar och lugg. Ett tiotal polisanmälningar har gjorts och på Helena Strid Söderströms ridskola har även en häst blivit…
Berättelserna om barn med npf som inte får tillräckligt stöd i skolan fortsätter att strömma in. – Det är tufft och som förälder är man stressad konstant, säger en mamma till en flicka i högstadiet.
1 420 000 kronor fick Emily Gertrude Rodriguez, 38, och Erik Ilmari Björkqvist, 37, från Svärtinge ge för huset på Strängstorp Övre Malmen 3 i Katrineholm.
Först karriärens största framgång. Sedan ett brutalt slut.Katrineholmsföraren Dante Johansson visade toppfart i Italien – men tvingades bryta efter en avåkning.