SmålandsPosten > Nyheter

Monday, 05 October, 15:16

SmålandsPosten - 45 minuter sedan

Ska lungpest få dra in från Ryssland?



Det är ju en dum fråga om någon minns Covid men debatten om varifrån smittan kom kanske inte sitter lika fast i minnet. Först var det inte riktigt säkert att det kom från Kina, sedan kom det från Kina men inte nödvändigtvis från det där laboratoriet i Wuhan, sedan… .
Läs mer på SmålandsPosten
Läs mer om:
Ryssland, Covid, Kina, Wuhan

Dela artikeln

delningar på Facebook.

Liknande nyheter

Taggar: Ska lungpestfå , drain från , Ryssland

Fler nyheter från SmålandsPosten

SmålandsPosten - 2 minuter sedan

Klart för maktskifte i Alvesta – Claudia tar över klubban

Moderaterna tar makten i Alvesta – efter tolv år med socialdemokratiskt styre. Detta då de bland annat har fått Kristdemokraterna att byta sida – igen..

SmålandsPosten - 15 minuter sedan

Grävlingar härjar i Väckelsång: ”Skriker och väsnas på natten”

Flera boende i Väckelsång har bett kommunen om skyddsjakt av grävling. Djuren har både förstört tomter och nattsömnen..

SmålandsPosten - 45 minuter sedan

Nobelvinnare kan vässa behandlingar mot depression

Forskningen som belönas med årets Nobelpris i medicin kan bana vägen för nya behandlingar mot epilepsi, Parkinsons sjukdom och depression. – Det är ett av de största genombrotten inom neurovetenskapen, säger professor emeritus Merab Kokaia..

SmålandsPosten - 1 timme sedan

Kedjehus i Markaryd tas över av ny ägare

Pressen.se i Sociala medier

Pressen på facebook Nyhetspressen på Twitter

Liknande Nyheter




Om oss

Pressen.se är en svensk nyhetsportal samt nyhetssökmotor som automatiskt hittar de mest omdiskuterade och aktuella nyheterna. Välkommen!

Kontakt

Vill du säga hej?Kontakta kontakt@pressen.se för kommunikation eller annonsering.

Reklam

Annonsera?Pressen.se besöks hundratusentals gånger per månad. Kontakta oss för mer information om hur du kan nå ut med ditt budskap.