30-talshus i Borensberg har 43-åring ny ägare – 2 400 000 kronor blev priset
Försäljningen av huset på adressen Hagagatan 6 i Borensberg är nu klar.
Marie Ann Charlotte Hallberg, 67, har tagit över fastigheten på adressen Fågelsjövägen 3 i Borensberg från Anders Johan Åhammar..
Läs mer på CorrenPersoner, platser och ämnen i nyheten
Försäljningen av huset på adressen Hagagatan 6 i Borensberg är nu klar.
800 000 kronor fick Ann-Christine Elisabeth Nilsson, 59 år, från Tierp ge för huset på Gyllenstedts Väg 13 i Söderfors.
Försäljningen av huset på adressen Strandbadens Stugområde 74 i Borensberg är nu klar.
Björn Erik Eriksson, 52 år, boende på Kulla Mellangården i Borensberg är ny ägare av huset på Kulla Mellangården 107 i Borensberg.
800 000 kronor fick Jan Anders Roger Funke, 51, sedan tidigare boende på just Stinavägen ge för huset på Stinavägen 35 i Karlskoga.
Caroline Johanna Kristina Gustafsson, 32, och Hampus John Mikael Stenberg, 35, är nya ägare till fastigheten på adressen Hermelingatan 20 i Borensberg.
Monica Bodil Madeleine Klitsie, 41, är ny ägare till huset på adressen Mårdstigen 12 i Borensberg.
Björn Roger Apelqvist, 41 år, har blivit ny ägare av huset på Åkerby 81 i Borensberg.
Fastigheten på adressen Hagagatan 6 i Borensberg har fått en ny ägare.
Försäljningen av fastigheten på adressen Dansättersvägen 8 i Borensberg är nu klar.
Taggar
PersonerEn misstänkt nynazist friades för anklagelser om att ha burit illegala nazistsymboler och innehav av nazistpropaganda. Den friande domen har väckt ilska i Österrike.
NHL-drömmen närmar sig att gå i uppfyllelse för LHC-profilen Filip Bystedt.Natten mot fredag svensk tid kan han debutera i San Jose Sharks.
Fem personer har dödats i israeliska flygangrepp mot Gazaremsan på onsdagen, uppger det Hamaskontrollerade områdets civilförsvar.
En man har gripits misstänkt för mord sedan en kvinna hittats död i en bostad i Ängelholm, uppger polisen på sin sajt.
Fyra män anklagas för att ha brutit sig in i en container i Linköping och stulit verktyg till ett värde av drygt 320 000 kronor. Männen stoppades i Malmö när de var på väg att lämna landet.
Företaget startades 27 oktober 2026.
Oscar Lemon och Emma Nilsare, båda 29 år, har köpt huset på adressen Milltorpsvägen Lyckhem 1 i Linghem av säljaren Michael Gustafsson.
På kort tid har LHC gått från överskott till underskott av tillgängliga försvarare.Sportchefen Broc Little svarar på hur klubben tänker lösa den akuta backkrisen.
Tingsrätten i Oslo har beslutat att tillfälligt stoppa sociala medier-jätten Meta från att införa nya användarvillkor för företag, som enligt norska mediehus kan leda till att de förlorar kontroll över sitt eget material…
Tysk polis har gripit två män från Belarus, misstänkta för förberedelse av sabotage.