Stopp på E20 – flera fordon i krock utanför Eskilstuna
Två personbilar och en mindre lastbil med släp är inblandade i en olycka på E20 utanför Eskilstuna. Vägen är avstängd i ritning mot Västerås.

Tre personer har dött efter en trafikolycka på E20 norr om Mariestad. Det rör sig om två vuxna och. .
Läs mer på AftonbladetPersoner, platser och ämnen i nyheten
Läs mer om
Två personbilar och en mindre lastbil med släp är inblandade i en olycka på E20 utanför Eskilstuna. Vägen är avstängd i ritning mot Västerås.
Två personbilar är inblandade.Räddningstjänsten har larmats om en olycka på E20 nära Trafikplats Marielund.Följ händelseutvecklingen nedan!
Flera bilar uppges vara inblandade.Räddningstjänsten har larmats om en olycka på E20 nära Trafikplats Marielund.Följ händelseutvecklingen nedan!
En personbil och en lastbil är inblandade.Polis och räddningstjänst har larmats till en olycka på E20 i Folkesta.Följ händelseutvecklingen nedan!
Bron över E20 vid trafikplats Brodderud är öppen för trafik. – Ännu en milstolpe i E20-bygget, säger Trafikverkets projektledare Håkan Sonesson.
Flera bilar har krockat på E4/E20 vid trafikplats Lindvreten, i riktning mot Stockholm, rapporterar…
Flera bilar har krockat på E20 i höjd med Kungsör, rapporterar Sveriges Radios Trafikredaktion.
Två bilar har krockat på E20 mellan Partillemotet och Skultorpsmotet i Göteborg, rapporterar GP.
Fem bilar är inblandade i en krock på E20. Vid avfarten till Vara i södergående riktning ska flera…
Det är begränsad framkomlighet på E20 efter en trafikolycka norr om trafikplats Kropp där tre bilar och en husbil har krockat.
Taggar
PersonerTre personer har hittats döda vid en husrannsakan i den misstänkta Kraków-skyttens hem, uppger…
Krakóws gator är vanligtvis fyllda av hästdragna vagnar. Flera av dessa kuskar skadades i lördagens…
Polisen larmades strax före 21.30 om en hög smäll i Gullviksborg i Malmö.
I misstänka skyttens hem
Tusk: Döda personer finns sannolikt i skyttens hem
En brittisk medborgare finns bland de döda efter masskjutningen i Krakow.
Oppositionsledaren Gadi Eisenkot får chansen att försöka bilda regering i Israel.
”Radikala åsikter” ? Misstänkt opereras
Ministerns efter dådet
”Ska Sverige bli en koloni att plundra?”