650 000 kronor för 40-talshus i Ödeshög
Försäljningen av huset på adressen Kungsvägen 85 i Ödeshög är nu klar.

Fastigheten på adressen Omvägen 28 i Ödeshög har fått nya ägare..
Läs mer på CorrenPersoner, platser och ämnen i nyheten
Läs mer om
Försäljningen av huset på adressen Kungsvägen 85 i Ödeshög är nu klar.
Nu är det klart vem som köpt huset på Omberg Riket 2 i Ödeshög av Werner Stig Joakim Carlsen och Linnea Anna Maria Ekman.
2 225 000 kronor fick Noah och Liselott Maria Karlsson, 45 och 43 år, ge för huset på adressen Smedjegatan 34 i Ödeshög.
Reeder Lantbruk AB har köpt huset på adressen Heda Kristinelund 1 i Ödeshög av säljaren T.
Mats Gustav Josefsson, 31, och Mats Egron Tomas Josefsson, 65, är nya ägare till fastigheten på Södra Vägen 40 i Ödeshög.
Anne-Marie och Bengt Christer Eklöf, båda 73 år, har tagit över fastigheten på Backgatan 1 i Ödeshög från Helena Margareta Christina Wahlberg.
Ulrich och Gunilla Elisabet Krynitz har köpt huset på Rybsgatan 8 i Ödeshög av säljaren Renata Ruminska.
Zara Linnéa Maria Skoglund, 35, är ny ägare till huset på adressen Villagatan 7 i Hästholmen, Ödeshög.
Försäljningen av huset på adressen Virvelvägen 8 i Ödeshög är nu klar.
Linnea Isabelle Karlsson, 33 år, boende på Bryggarevägen i Ödeshög är ny ägare till fastigheten på Norra Vägen 29 i Ödeshög.
Taggar
PersonerEfter flera månader av arbete har nu bygget av Förbifart Söderköping till sist officiellt invigts.– Det här är en bra dag, det är kul, säger Andreas Eklund som leder det stora projektet.
Länge sågs en ny alliansregering som en omöjlighet av alla utom C. Nu kan alliansen återuppstå, om Centern vill det.
Logicole AB, som har sitt säte i Linköpings kommun, uppger att de ska ägna sig åt "konsultverksamhet inom IT, mjukvaru- och systemutveckling samt teknisk rådgivning och projektledning inom dessa områden".
Centerpartiet vill se ett sakpolitiskt paket från både Socialdemokraterna och Moderaterna. Samtidigt ligger de röda linjerna mot både V och SD fast.
Centerpartiet kräver ett sakpolitiskt paket från både Socialdemokraterna och Moderaterna. C ger partierna en vecka på sig.
Nu är det klart vem som köpt tomtmarken på adressen Kavlebäck Hagalund 1 i Mjölby av Kristina Astrid Ingegerd Selim.
Centerpartiet vill ha ett sakpolitiskt paket från både Socialdemokraterna och Moderaterna.
Centerpartiet kommer att vända sig till både S och M för att se vilket parti som kan erbjuda bäst sakpolitik, enligt uppgifter till TT.
Centerpartiet kallar till en pressträff i riksdagen klockan 15.45 ”med anledning av ett nytt initiativ från partiets riksdagsgrupp och partistyrelse”.
Tekniska verken planerade att bygga vindkraftverk i Falköping. Nu stoppas planerna av S och SD.– Det är tråkigt, och det visar hur frågan runt vindkraft är polariserad och berör, säger Henrik Kling på Tekniska verken.