Just nu: Stillastående personbil på Stockholmsvägen (E4.09) – problem i trafiken
Trafiken i båda riktningarna på Stockholmsvägen (E4.09) vid Stockholmsrondellen är påverkad av en personbil som står stilla.

Trafiken i båda riktningarna på Stockholmsvägen (E4.09) vid Stockholmsrondellen är påverkad av en personbil som står stilla..
Läs mer på NTPersoner, platser och ämnen i nyheten
Läs mer om
Trafiken i båda riktningarna på Stockholmsvägen (E4.09) vid Stockholmsrondellen är påverkad av en personbil som står stilla.
Trafiken påverkas av en olycka med en personbil på Stockholmsvägen (E4.08) mellan trafikplats Herstaberg och Sandbyhovsrondellen i båda riktningarna, enligt Trafikverket.
Trafiken påverkas av en olycka på Stockholmsvägen (E4.08) mellan trafikplats Herstaberg och Sandbyhovsrondellen i båda riktningarna, enligt Trafikverket.
SOS Alarm larmades klockan 14.14 på onsdagen om en trafikolycka på Stockholmsvägen i Norrköping.
En person på elsparkcykel blev påkörd av en bil på Stockholmsvägen i Norrköping på lördagseftermiddagen. Den drabbade fördes till sjukhus med ambulans.
På onsdagseftermiddagen larmades SOS Alarm om utsläpp av farligt ämne på Stockholmsvägen.
På onsdagseftermiddagen larmades SOS Alarm om att det utsläpp av farligt ämne på Stockholmsvägen.
En trafikolycka har skett på Stockholmsvägen, enligt ett larm till SOS Alarm.
En personbil som har fått stopp på en avfart orsakar problem i trafiken på E18 vid trafikplats Draget i riktning mot Västerås, skriver Trafikverket.
En personbil som har fått stopp på en avfart orsakar problem i trafiken på E18 vid trafikplats Draget i riktning mot Västerås, skriver Trafikverket.
Taggar
PersonerDen bilförare som körde på en cyklist i Finspång i mitten av oktober misstänks inte längre för något brott.Åklagaren har lagt ner utredningen.– Det fanns ingen anledning att anta att han har begått brott, säger åklagaren…
Samtidigt som sprängningarna för den nya sträckningen av E22 drar blickarna till sig har ett annat av vägprojektets största arbeten påbörjats.En 150 meter lång bro.
Bankhuset i Gryt har fått nya ägare. I september tog Kristian och Helena Renström över fastigheten från 1922.– Vi såg att det fanns potential, säger Kristian Renström.
Plantagen ska flytta från Ingelsta – då ska glashuset rivas. Sedan flyttar konkurrenten Blomsterlandet flyttar in.Men mer är på gång på platsen, där en fastighetsutvecklare vill ha in bland annat en restaurang.
Det som upprör mig allra mest är att en ung modig kvinna som vågade berätta inte längre finns med oss, skriver en förskollärare i Norrköping.
En man i 45-års åldern är misstänkt för misshandel efter ett bråk i stadsdelen Hageby i Norrköping.
Trafiken i riktning mot Linköping på E4 mellan trafikplatserna Norrköping Södra och Klinga påverkas av en lastbil som har fått stopp, enligt Trafikverket.
En personbil som har fått stopp påverkar trafiken på väg 55 mellan trafikplats Jursla och Graversfors i riktning mot Katrineholm, enligt Trafikverket.
Stefan Hellberg kommer att finnas med runt IFK-damerna säsongen ut. Officiellt kommer han att agera huvudtränare tillsammans med Rob Clark eftersom han har nödvändig Uefa Pro-licens.– Det finns en jäkla vilja att reda ut…
En brand bröt ut i Fockens förskolas lokaler i Lindö på onsdagskvällen. Branden släcktes av personer på plats men lokalerna är rökskadade.