Ny ägare till fastigheten på Enöglavägen 5 i Enköping – 1 795 000 kronor blev priset
Försäljningen av fastigheten på adressen Enöglavägen 5 i Enköping är nu klar.
Försäljningen av fastigheten med adressen på Svinnegarn Hållingsbo 18 i Enköping är nu klar..
Läs mer på UNTPersoner, platser och ämnen i nyheten
Läs mer om
Försäljningen av fastigheten på adressen Enöglavägen 5 i Enköping är nu klar.
Hans Patrik Starenby, 53 år, ärver fastigheten på adressen Brandholmssundsvägen 4 i Enköping från Hans Einar och Barbro Margareta Lekström.
Sven Anders, Lars Svante och Per Olov Eriksson ärver fastigheten på adressen Tallstigen 6 i Hummelsta, Enköping efter Asta Eleonora Erikssons dödsbo.
Susanne Elisabeth och Per Roine Berglind, 60 och 65 år, boende på Slåttervägen i Enköping har köpt husen på adressen Märsöbacke 14 i Enköping av säljaren Christina och Erik Ove Larsson.
Peter Eric Daniel Wiström, 47, har tagit över fastigheten på adressen Tillinge Vindsberga 5 i Enköping från Marie-Louise Santos Uria och Kjell Olof Andersson.
Jörgen Pierre och Ulrika Teresia Carlsson, 52 och 49 år, boende på Sparrsätra Andersta i Enköping är nya ägare till fastigheten på adressen Sparrsätra 16 i Enköping.
Stig Anders Bruks Eriksson, 56, och Therese Ingrid Isabella Bruks Eriksson, 46, är ny ägare till två fastigheter i Svinnegarn efter köp från Björn Thomas Ahlberg.
Fastigheten på adressen Tillinge Ernsta 3 i Enköping har bytt ägare.
Marielle Jonsson, 41, och Robert Karlsson, 42, boende på Korsberg Enköpings-Näs-Valla i Enköping har tagit över fastigheten på adressen Enköpings-Näs-Valla 4 i Enköping från Yvonne och Olov Karlsson.
Nu är det klart att Liisa Pauliina och Roger Michael Björkman, 53 och 54 år, boende på Fotbollsgatan i Enköping är nya ägare till huset på Kornknarrsvägen 18 i Enköping.
Taggar
PersonerTrafiken i riktning mot Stockholm på E4 mellan länsgräns Stockholm/Uppsala och trafikplats Måby påverkas av en personbil som står stilla, skriver Trafikverket.
En kontrollerad eldning söder om Tierp ledde till en utryckning i natt.
Tjäna en slant på att fylla en hylla med saker du inte behöver. Det är idén bakom Uppsalas nya second hand-tillskott Min hylla, som slår upp dörrarna 10 november.
Det är stopp i tågtrafiken mellan Stockholm och Uppsala.
En ny ägare har nu tagit över fastigheten på adressen Astrakangatan 6 i Enköping.
Trafiken i riktning mot Västerås på E18 mellan trafikplatserna Åsen och Ekolskrog är påverkad av en personbil som står stilla.
Andreas Naeslund, 38, och Sara Kristina Matilda Rönnqvist, 36, boende på Sommarvägen i Östhammar har köpt huset på Pomonagatan 5 i Östhammar av säljaren Bobby Walther.
Trafiken påverkas av en singelolycka i båda riktningarna på väg 888 mellan Översävne och Stora Runhällen, uppger Trafikverket.
En bil körde av vägen och välte en bit norr om Heby.
En bil har vält en bit norr om Heby.