Susanne Margareta Viola Magnusson, 61, och Mårten Andreas Magnusson, 59, har tagit över fastigheten på Solbergavägen 18 i Valdemarsvik från Elin Marianne och Andreas Conny Nyander.. Läs mer på NT
Jonas Mats Wihlborg, 51, och Hanna Elisabeth Hanell Wihlborg, 45, från Mantorp är nya ägare till fastigheten på adressen Fågelbärsvägen 4 i Valdemarsvik.
Leif Per Andreas Thelander, 57, och Karin Magdalena Thelander, 56, från Linköping är nya ägare till fastigheten på adressen Krogsmåla 8 i Valdemarsvik.
Ebba-Liline Amelia Henriksson, 19, och Lars Eric Karlsson, 28, boende på Knappekulla Rosenlund i Valdemarsvik har köpt huset på adressen Knappekulla Rosenlund 1 i Valdemarsvik av säljaren Ellinor Anna Chatarina Grönfors…
Nils Roger och Anna Liselotte Nordkvist, 55 och 52 år, från Stigtomta har tagit över fastigheten på Åkerbärsvägen 4 i Valdemarsvik från Bo Ronnie och Rolf Anders Andrésson.
Nu är det klart att David Nils Owe Ekman, 42, och Matilda Maria Cristina Svensson, 39, från Linköping är nya ägare av fastigheten på Vindö Salkärr 2 i Valdemarsvik.
David Mitov Nilsson fick en belöning mot Norrby.Härnäst vill IFK att Hugo Fagerberg bockar av sin superettandebut.– Det är få förunnat att ha den här målvaktsmiljön, säger tränaren Eldar Abdulic.
Vita Hästen har byggt ett lag för att många ska kunna spela avgörande roller.Det kräver också saker av ledarskapet.– Att behålla ödmjukheten och tålamodet är vår utmaning, sa tränaren Jesper Kemi om 4–0 mot Mörrum.
Ett larm om en befarad brand i byggnad söder om Mogata i Söderköpings kommun ledde till en utryckning på söndagseftermiddagen. Men någon brand var det inte frågan om.
Hon lämnade familjen i Malmö som 15-åring för att satsa på basketen i Norrköping. Nu, två år senare, har Sasha Odiase fått sitt genombrott i Dolphins – och siktet är inställt på spel i USA.