26-åring ny ägare till hus i Skutskär – prislappen: 1 625 000 kronor
1 625 000 kronor fick Lars Håkan William Dahl, 26, ge för huset på adressen Trålvägen 8 i Skutskär.
Försäljningen av fastigheten på adressen Haggatan 31 i Skutskär är nu klar..
Läs mer på UNTPersoner, platser och ämnen i nyheten
Läs mer om
1 625 000 kronor fick Lars Håkan William Dahl, 26, ge för huset på adressen Trålvägen 8 i Skutskär.
Fredrik Lindström, 47 år, har köpt huset på adressen Trädgårdsgatan 11 i Skutskär av säljaren Jan Peter Hördings dödsbo och Susanne Birgitta Hörding.
Hanna Ulrika Edberg, 44 år, från Uppsala är ny ägare till fastigheten på Klockarhagen 3 i Skutskär.
Rasmus John Erik Temmes, 30, har tagit över fastigheten på Rosengatan 5 i Skutskär från Ann-Christin Anna Ulla Kristina Johansson och Hans Arne Johansson.
Försäljningen av fastigheten på adressen Solvändan 8 i Gårdskär, Skutskär är nu klar.
Per Erik Alexander Rockman, 31, har tagit över fastigheten på Strömgatan 16 i Skutskär från Britt Iréne Mattsson.
Nu är det klart vem som köpt huset på Televägen 5 i Skutskär av Erik Peter Loo och Lisbeth Anne-Kristin Margaretha Loo.
Nu är det klart att Erik Hugo Bergström, 21 år, är ny ägare till huset på Storgatan 18 i Skutskär.
Fastigheten på adressen Björkbacken 19 i Skutskär har fått en ny ägare.
Försäljningen av huset på adressen Gårdskärsvägen 17 i Gårdskär, Skutskär är nu klar.
Taggar
PersonerDet är problem i trafiken på väg 76 mellan Berkinge och Skärsättra i båda riktningarna.
Bara en träning med laget.Sedan klev Hugo Blixt in som försvarsgeneral i Almtuna.– Det var en bra lösning att få en större roll här, säger han.
Trafiken påverkas av att en hjortar rör sig på eller vid sidan av vägen på E18 mellan trafikplatserna Ekolskrog och Grillby i riktning mot Västerås, uppger Trafikverket.
Blårandigt tapp, blåsvart glädje.Djurgården kryssade mot blåvitt.
Man får hata spårvägen – men aldrig förlora omdömet.
Sköthagen Holding AB har angett följande som verksamhetsbeskrivning: "Aktiebolaget ska äga och förvalta aktier och andelar i dotter- och intressebolag samt andra värdepapper."
En ny ägare har tagit över fastigheten på adressen Skarsjövägen 7 i Rimbo.
Linnea Agnes Maria Högberg, 39, och Hanna Källebo Neikter, 37, från Stockholm har köpt huset på adressen Gunnedetvägen 7C i Bergshamra av säljaren Joel Nikas och Emma Frida Sjökvist.
Åklagaren vill att 30-åringen som misstänks för mordet i Sala backe ska dömas till 18 års fängelse, alternativt livstid.Den mordmisstänkte själv säger att han inte hade för avsikt att döda offret.
Karl Danielsson och Hanna Röhnisch, båda 37 år, är nya ägare av kedjehuset på Ölandsresan 45 i Sävja, Uppsala.