Trafikverket varnar för rådjur på vägen på E22
Ett rådjur rör sig på eller i närheten av vägbanan och påverkar trafiken på E22 mellan Fröberga och Skönberga i båda riktningarna, enligt Trafikverket.
Trafiken i båda riktningarna på E22 mellan Skönberga och Östra Rydsvägen är påverkad av att ett rådjur rör sig på eller vid sidan av vägen..
Läs mer på NTPersoner, platser och ämnen i nyheten
Läs mer om
Ett rådjur rör sig på eller i närheten av vägbanan och påverkar trafiken på E22 mellan Fröberga och Skönberga i båda riktningarna, enligt Trafikverket.
Ett rådjur rör sig på eller i närheten av vägbanan och påverkar trafiken på E22 mellan Fröberga och Skönberga i båda riktningarna, enligt Trafikverket.
Trafiken i båda riktningarna på E22 mellan Skönberga och Östra Rydsvägen är påverkad av att ett rådjur rör sig på eller vid sidan av vägen.
Trafiken i båda riktningarna på E22 mellan Bresätter och Fröberga påverkas av att det har kommit upp ett rådjur på vägen, enligt Trafikverket.
Trafiken på E22 mellan Dalehorva och Alstorp i båda riktningarna påverkas av att ett rådjur rör sig på eller vid sidan av vägen, enligt Trafikverket.
Ett rådjur har kommit upp på vägen och påverkar trafiken i båda riktningarna på E22 mellan Linköpingsrondellen och trafikplats Klockaretorpet, enligt Trafikverket.
Ett rådjur har kommit upp på vägen och påverkar trafiken i båda riktningarna på E22 mellan Bresätter och Fröberga, enligt Trafikverket.
Ett rådjur har kommit upp på vägen och påverkar trafiken i båda riktningarna på E22 mellan Bresätter och Fröberga, enligt Trafikverket.
Trafiken i båda riktningarna på E22 mellan trafikplats Vilbergen och Skarphagsleden är påverkad av att det har kommit upp ett rådjur på vägen.
Ett djur har kommit upp på vägen och påverkar trafiken på E22 mellan Kårtorp och Holmtebo i båda riktningarna, skriver Trafikverket.
PersonerEn älg rör sig på eller i närheten av vägbanan och påverkar trafiken i båda riktningarna på E4 mellan trafikplatserna Fiskeby och Ingelsta, skriver Trafikverket.
Erik Georgson och Rebecca Bergenbrant, båda 34 år, har tagit över fastigheten på adressen Ståltorp 1 i Söderköping från Anwar Samuelsson.
Lars Augustsson, 66 år, ärver fastigheten på adressen Stora Grönhög Åkerlyckan i Norrköping efter Birgit Maria Augustsson.
Det kanske enda riktigt intressanta som har hänt i det politiska Sverige den senaste månaden har varit Sverigedemokraternas patenterade oförmåga att sitta stilla i båten.
Om vi menar allvar med att sätta barnen först måste det också märkas i deras vardag. Annars är barnperspektivet bara vackra ord, skriver en pappa.
Försvarsretorik, derby della Popperyd och spelare som steppat upp.Eric Persson och Christer Gustafson, reportrar och krönikörer på NT, svarar på tre frågor om det damallsvenska bottendramat.
En 26-årig man åtalas för att ha våldtagit en utsatt tonårsflicka och försökt våldta en vuxen kvinna, som låg och sov.Nu kan han dömas till ett flerårigt fängelsestraff och åklagaren vill också att han utvisas på livstid…
När en anhörig dog tog Finspångsbon hand om hans vapen, som blev stående i ett skåp.Först nästan 30 år senare lämnade han in dem till polisen.Nu döms den äldre mannen för vapenbrott.
Söderköping behöver en pumptrackbana. Det tycker i alla fall Cecilia Lundqvist som skickat in ett medborgarförslag till kommunen.– Om man vill att folk ska flytta hit och att barnfamiljer ska vara kvar så tycker jag ändå…