60-talsvilla i Enköping har priset har ökat kraftigt
Ali Fares och Sara Alali köpte huset på Smörblomsgatan 27 2018 för 3 000 000 kronor.

Gun Lisbeth Marianne Persson köpte huset på Sörmarkssäter 47 2021 för 200 000 kronor..
Läs mer på Nya Wermlands TidningenPersoner, platser och ämnen i nyheten
Läs mer om
Ali Fares och Sara Alali köpte huset på Smörblomsgatan 27 2018 för 3 000 000 kronor.
När Alva Anna Maria Andersson köpte huset på Roknäsvägen 263 2020 var priset 850 000 kronor.
Köpt 2018 för 600 000 kronor.
Alexandra Maria Fregelius köpte huset på Byvägen 14 2020 för 2 100 000 kronor.
När Paulus Antonius och Bea Nieuwland köpte huset på Brinellgatan 22 2021 var priset 375 000 kronor.
Roger Joacim Nilsson och Siv Lilian Jennifer Nilsson köpte huset på Ringvägen 21 2021 för 850 000 kronor.
När Karin Maria Isabella Björkman och Simon Bengt Ingemar Svensson köpte huset på Kvistgränd 12 2019 var priset 700 000 kronor.
Eva Maria Hogman köpte huset på Tegelhagsvägen 4 2020 för 1 250 000 kronor.
Marie Ann-Sofie och Johan Sören Thernström köpte huset på Hannäs Björklund 2016 för 465 000 kronor.
Per Johan Albin Holmgren och Evelina Anna Eleonora Nilsson köpte huset på Klintgatan 21 2017 för 1 325 000 kronor.
PersonerVill du få en uppdatering på nyhetsläget? Här är morgonens nyheter.
En vansinnesfärd och våldsam krasch satte skräck i de boende i bostadsområdet i Karlstad. Bakom ratten satt Adam, 25, paralyserad och panikslagen. – Jag hade ingen aning då vad som hände. Nu vet han varför.
Trafikverket gjorde en åtgärd i Sunne utan att invänta nödvändigt tillstånd. Nu har länsstyrelsen i Värmland polisanmält myndigheten för misstänkt miljöbrott.
En kvinna i 25-årsåldern från Dalsland döms för skattebrott efter att ha låtit bli att redovisa inkomster från Onlyfans på drygt 310 000 kronor. Påföljden blir villkorlig dom och samhällstjänst.
I den tredje veckofinalen kuppade Ella Magnusson från Karlstad Idol-juryn med sitt låtbyte. Det visade sig vara ett snilledrag.
Vill du få en uppdatering på nyhetsläget? Här är kvällens nyheter.
En bilist i Karlskoga har krockat med en sten. Räddningstjänst och ambulans har larmats ut.
Lag Isabella Wranå är klart för karriärens första mästerskapsfinal efter seger i EM-semifinalen mot Lettland med klara 7–3. Däremot föll de blågula curlingherrarna i semifinalen mot Skottland med 5–7.
Filipstads kommun har i år placerat två unga utanför hemmet med koppling till gängkriminalitet. – Vi har relativt nyligen gjort en placering där det finns kopplingar till gängkriminalitet, säger socialchefen Åsa Andersso…
Föreställ dig en afterwork med kollegorna en fredag – men du får inte säga ett enda ord. Nu anordnas en tyst afterwork. Du får bara komma om du är tyst och lämnar mobiltelefonen ifrån dig.