Kedjehus på 108 kvadratmeter från 1965 sålt i Lindö, Norrköping – priset: 3 250 000 kronor
Försäljningen av kedjehuset på Hyttgatan 8 i Lindö, Norrköping är nu klar.

Nu är det klart att Eeva Riikka och Erik Olof Odell, 51 och 50 år, sedan tidigare boende på just Bråviksvägen är nya ägare av kedjehuset på Bråviksvägen 74B i Lindö, Norrköping..
Läs mer på NTPersoner, platser och ämnen i nyheten
Försäljningen av kedjehuset på Hyttgatan 8 i Lindö, Norrköping är nu klar.
2 900 000 kronor fick Maria Viktoria Råman, 58, och Klas Olov Sandberg, 64, boende på Ljuragatan i Norrköping ge för kedjehuset på adressen Kabyssgatan 8 i Lindö, Norrköping.
Försäljningen av fastigheten på adressen Sjöledsgatan 6 i Lindö, Norrköping är nu klar.
Pierre Robin Mathias Sundell, 35, från Stockholm är ny ägare av kedjehuset på adressen Vantgatan 3A i Lindö, Norrköping.
Nu är det klart att Gerd Birgitta Hemer, 84, och Kjell Göran Sixten Forss, 81, boende på Gråbergsgatan i Norrköping är nya ägare till kedjehuset på adressen Kompassgatan 13 i Lindö, Norrköping.
Försäljningen av kedjehuset på Skårvägen 9B i Lindö, Norrköping är nu klar.
2 310 000 kronor fick Jonne Kalevi Wälkky, 28, och Felicia Nikita Melatti Visti, 29, ge för kedjehuset på adressen Skårvägen 99 i Lindö, Norrköping.
Elsa Linnea Magnell, 29, och Carl Philip William Magnell, 30, är nya ägare till huset på adressen Båtsmansgatan 10 i Lindö, Norrköping.
Totte Pelle Vejkabo, 20, och Lisen Ella Maria Kälvehed, 22, har blivit nya ägare av radhuset på Mästermansgatan 32 i Lindö, Norrköping.
8 550 000 kronor fick Lars Arne Jonathan Nilsson, 38, och Monica Isabelle Agneros, 33, boende på Saltängsgatan i Norrköping ge för huset på Stormbygatan 7 i Lindö, Norrköping.
Taggar
PersonerEn man i 45-års åldern är misstänkt för misshandel efter ett bråk i stadsdelen Hageby i Norrköping.
Trafiken i riktning mot Linköping på E4 mellan trafikplatserna Norrköping Södra och Klinga påverkas av en lastbil som har fått stopp, enligt Trafikverket.
En personbil som har fått stopp påverkar trafiken på väg 55 mellan trafikplats Jursla och Graversfors i riktning mot Katrineholm, enligt Trafikverket.
Stefan Hellberg kommer att finnas med runt IFK-damerna säsongen ut. Officiellt kommer han att agera huvudtränare tillsammans med Rob Clark eftersom han har nödvändig Uefa Pro-licens.– Det finns en jäkla vilja att reda ut…
En brand bröt ut i Fockens förskolas lokaler i Lindö på onsdagskvällen. Branden släcktes av personer på plats men lokalerna är rökskadade.
Trafiken i båda riktningarna på E4 mellan trafikplatserna Norsholm och Melby påverkas av att det har kommit upp ett rådjur på vägen, enligt Trafikverket.
En brand bröt ut i Fockens förskolas lokaler i Lindö på onsdagskvällen. Branden är släckt men räddningstjänsten uppger att lokalerna är rökskadade.
Trafiken på E4 mellan trafikplatserna Björnsnäs och Strömsfors i båda riktningarna är påverkad av att det har kommit upp ett rådjur på vägen.
Patrik Pettersson, 37 år, har blivit ny ägare av huset på adressen Sliparevägen 13 i Rejmyre.
Vargarna har ansökt om lån hos Norrköpings kommun för att rusta upp anläggningen.Enligt ordföranden Michael Olsson är det akut.– Får vi inte hjälp med finansieringen har vi ingen möjlighet att köra i Bauhausligan, säger…