Klara Petronella Augusta Bergman, 27, och Daniel John Viggo Bergman, 29, boende på Arbetaregatan i Linköping har köpt huset på adressen Möjetorpsvägen 2 i Linköping av säljaren Bo Roger Jansson.
Nu är det klart att Louise Linnéa Ethel Westerdahl, 31, och Filip Klas Roland Brissle, 33, är nya ägare av huset på adressen Kryddvägen 28 i Linköping.
Per Gustaf Theodor Jansson, 31, och Emma Johanna Isaksson, 32, boende på Dänskebo Sandängen i Linköping har köpt huset på Dänskebo Sandängen 1 i Linköping av säljaren Linda Dandan Wang och Håkan Christoffer Ahlgren.
4 150 000 kronor fick Martin Kristian Bäckström, 36, och Ebba Olivia Kindstrand, 35, boende på Hjulsbrovägen i Linköping ge för huset på adressen Björkhagsvägen 57 i Linköping.
Angelina Mai och Gustav Joel Willborg, 29 och 31 år, boende på Skedagården Sollunden i Linköping har köpt huset på adressen Skedagården Sollunden 1 i Linköping av säljaren Karl Niklas Hydén.
Elisabeth Kerstin Margaretha Lindberg, 47, boende på Trumslagaregatan i Linköping är ny ägare till fastigheten på adressen Södra Fjälla Skräddarängen 3 i Linköping.
En misstänkt nynazist friades för anklagelser om att ha burit illegala nazistsymboler och innehav av nazistpropaganda. Den friande domen har väckt ilska i Österrike.
Fyra män anklagas för att ha brutit sig in i en container i Linköping och stulit verktyg till ett värde av drygt 320 000 kronor. Männen stoppades i Malmö när de var på väg att lämna landet.
På kort tid har LHC gått från överskott till underskott av tillgängliga försvarare.Sportchefen Broc Little svarar på hur klubben tänker lösa den akuta backkrisen.
Tingsrätten i Oslo har beslutat att tillfälligt stoppa sociala medier-jätten Meta från att införa nya användarvillkor för företag, som enligt norska mediehus kan leda till att de förlorar kontroll över sitt eget material…