25-åring ny ägare till 50-talshus i Öjebyn – prislappen: 770 000 kronor
Fastigheten på Tärnvägen 7 i Öjebyn har fått en ny ägare.

Nu är det klart vem som köpt huset på adressen Jannegatan 9 i Öjebyn av Ellis Elisabet Vesterlund..
Läs mer på NSDPersoner, platser och ämnen i nyheten
Läs mer om
Fastigheten på Tärnvägen 7 i Öjebyn har fått en ny ägare.
Per Anton Emmot, 38 år, boende på Råggatan i Öjebyn har köpt huset på Åkervägen 33 i Öjebyn av säljaren Ingrid Margareta Holmbom.
1 520 000 kronor fick Alfred Ingemar Sundqvist, 37, och Stella Daima Kileo, 32, sedan tidigare boende på just Ulriksgatan ge för huset på Ulriksgatan 5A i Öjebyn.
Försäljningen av huset på adressen Havregatan 10 i Öjebyn är nu klar.
Sam Sture Albin Lundquist, 23, och Kine Molly Maja Pedersen, 21, är nya ägare till fastigheten på Havregatan 10 i Öjebyn.
Nu är det klart vem som köpt huset på Älvvägen 32 i Öjebyn av Majgun Ingalill Holmgren.
En ny ägare har nu tagit över fastigheten på adressen Gamla Älvsbyvägen 10 i Öjebyn.
Gun Monica och Conny Per-Olof Öman, 65 och 72 år, från Svensbyn är nya ägare till fastigheten på adressen Mandolingatan 2 i Öjebyn.
Nu är det klart vem som köpt huset på Älvvägen 36 i Öjebyn av Olov Harry och Berit Ann-Lovise Hedkvist.
Hakim Tavakuli, 28 år, har köpt kedjehuset på Basungatan 39 i Öjebyn av säljaren Åsa Margareta Johansson.
Taggar
PersonerIda Pasma, 22 år, från Södra Sunderbyn har tagit över fastigheten på adressen Västbolandet 222 i Harads från Lena Lahti.
Högerdebattören Nick Alinia stämde Tiktokprofilen Hilda Förare Berg för förtal, nu har dom fallit – och hon fick rätt. – Rättsstaten står på yttrandefrihetens sida, säger den rödgröna opinionsbildaren.
Rashed Assali och Uthman Fastighets AB har tagit över fastigheten Ryssbält 5:78 i Kalix kommun från John Stefan Rönnbäcks dödsbo.
LKAB:s resultat stärktes under tredje kvartalet. Rörelseresultatet uppgick till 1,6 miljarder kronor, jämfört med en förlust på 2,4 miljarder under samma period i fjol.
Nu är det klart att Nina Natalia Paananen, 31, och Satu Kirsi Marika Malinen, 55, är nya ägare av huset på Torpvägen 5 i Haparanda.
Vi är inte förvånade över att KD inte har fått frågan om att ingå i ledningen för Pajala kommunen under de kommande fyra åren.
Ava Göttlich har tagit över fastigheten på Södra Sandträsk 16 i Glommersträsk från Linnea och Hans Tommy Blomberg.
Fastigheten på adressen Solbackagatan 7 i Piteå har fått en ny ägare.