2 795 000 kronor blev priset för fastigheten på Bofinkens Väg 20 i Knutby
Ulf Roland Cederblad, 67 år, är ny ägare till fastigheten på Bofinkens Väg 20 i Knutby.

Olesia Boiarchuk, 44 år, från Sollentuna, har köpt fastigheten på adressen Pettbol 211 i Knutby av säljaren Karin Anita Ingeborg Hansson och Christer Erik Hansson..
Läs mer på UNTPersoner, platser och ämnen i nyheten
Ulf Roland Cederblad, 67 år, är ny ägare till fastigheten på Bofinkens Väg 20 i Knutby.
Fastigheten på adressen Haglunda 15 i Knutby har fått nya ägare.
Nu är det klart att Sixten Olof Vilhelm Walheim, 29, och Clara Helena Margareta Hernblom, 27, är nya ägare till fastigheten på adressen Bennebols Bruk 11 i Knutby.
Mats Patrik Vedin, 42 år, har tagit över fastigheten på adressen Ellstavägen 4 i Knutby från Terttu Tellervo Vaara.
Jan Lennart Fredrik Hammarin, 51, är ny ägare till fastigheten på Gränsta 318 i Knutby.
Nu är det klart att Lina Frida Maria Gebestam, 25, och Simon Jan Leo Lindblom, 34, är nya ägare av huset på adressen Knutby-Ösby 27 i Knutby.
Carl-Magnus Gustav och Rahma Wängemar, båda 41 år, sedan tidigare boende på just Knutby-Söderby har tagit över fastigheten på adressen Knutby-Söderby Malmen 130 i Knutby från Natalya Gavrylchenko.
Olagård Ekomjölk i Roslagen AB är ny ägare till fastigheten på adressen Ola 22 i Knutby.
Moa My Mendel-Hartvig, 42 år, har köpt fastigheten på adressen Pettbol 207 i Knutby.
Karin Melissa Andersson, 21, och Alexander Gerhard Hammarqvist, 24, är nya ägare till fastigheten på Ingeborgsby 6 i Knutby.
PersonerDet är problem i trafiken i riktning mot Stockholm på E4 vid trafikplats Rosersberg.
Försäljningen av fastigheten Nöttö 5:141 i Tierps kommun är nu klar.
Pär Joel Eriksson, 30, och Stella Brita Vallgårda, 34, boende på Ihres Väg i Uppsala är nya ägare till fastigheten på adressen Herrhagens Byväg 75 i Uppsala.
Varken priset på kurslitteratur eller ”levnadsomkostnader” är skäl nog att höja ersättningen till studenter.
Nu är det klart att Anna Margareta Cunningham, 52 år, har köpt fastigheten på Plommonvägen 14 i Knivsta.
Utan replokaler blir Sverige tystare och fattigare, skriver företrädare för Nykterhetsrörelsens bildningsverksamhet.
Hemglass i Uppsala har inte anmält olyckor som de ska. Och deras arbetsvillkor följde inte lagen.Det missade Arbetsmiljöverket – trots att de kontrollerade Hemglass i Uppsala redan i vintras.
En tioåring som lånade den omtalade dark romance-romanen ”Haunting Adeline” utlöste en orosanmälan till socialtjänsten i Strömstad. Nu står flera personer i kö för att låna boken på Uppsalas bibliotek. Frågan väcker deba…
Den här typen av ovärdiga trixande skapar en kultur i kommunen att man kan slira på både sanning och ekonomi, skriver Jonas Segersam.
En personbil som har fått stopp påverkar trafiken på E4 vid trafikplats Brunnby i riktning mot Gävle, enligt Trafikverket.