Kedjehus på 176 kvadratmeter sålt i Bålsta – priset: 3 630 000 kronor
Nu är det klart att Selamawit Melake Tekle, 43, och Mesfin Fessehaye Ghide, 53, är nya ägare till kedjehuset på Sågvägen 23 i Bålsta.

Sergo Artashesovic Shakhnasarjan, 54, och Inna Vardanyan, 56, har köpt kedjehuset på Rådjursvägen 25 i Bålsta av säljaren Mikael Juhani Juhola..
Läs mer på UNTPersoner, platser och ämnen i nyheten
Nu är det klart att Selamawit Melake Tekle, 43, och Mesfin Fessehaye Ghide, 53, är nya ägare till kedjehuset på Sågvägen 23 i Bålsta.
Nu är det klart vem som köpt kedjehuset på Trastvägen 15 i Bålsta av Catrin Elisabet Andersson och Tove Christina Berglund.
Sjoud Habashi, 30, och Alaa Alshaqra, 38, är nya ägare till fastigheten på adressen Snäppvägen 19 i Bålsta.
Försäljningen av kedjehuset på adressen Klyvvägen 3 i Bålsta är nu klar.
3 700 000 kronor fick Nils Erik Viking Johansson, 34, och Louise Maria Johanna Gerdin, 35, ge för kedjehuset på Vargvägen 7 i Bålsta.
Försäljningen av fastigheten på adressen Hägervägen 6 i Bålsta är nu klar.
Sandra och Mehmet Budak, 29 och 32 år, är nya ägare till fastigheten på adressen Lievägen 17 i Bålsta.
Madeleine Linnéa och Alex Goro, båda 26 år, har blivit nya ägare till kedjehuset på adressen Aronsborg 6 i Bålsta.
Fastigheten på adressen Stallbacken 20 i Bålsta har fått en ny ägare.
Emelie Marina Viola Niss, 30, och Christer Robert Sverndal, 32, har köpt kedjehuset på Kuskvägen 1 i Bålsta av säljaren Rasmus Fredrik Adamsson och Linnéa Mirella Vigermark.
Taggar
PersonerAndreas Naeslund, 38, och Sara Kristina Matilda Rönnqvist, 36, boende på Sommarvägen i Östhammar har köpt huset på Pomonagatan 5 i Östhammar av säljaren Bobby Walther.
Trafiken påverkas av en singelolycka i båda riktningarna på väg 888 mellan Översävne och Stora Runhällen, uppger Trafikverket.
En bil körde av vägen och välte en bit norr om Heby.
En bil har vält en bit norr om Heby.
En hästtransport har vält på väg 282 mellan Knutby och Edsbro.
Under en enda kväll i somras upptäckte ordningsvakter lika många falska nationskort som under hela sommaren året innan.Nu skärper Uppsalas studentnationer kontrollerna – samtidigt som förfalskningarna blivit allt mer ava…
Nu är det klart vem som köpt huset på Tensta 4 i Vattholma av Per Olof, Anna Linnéa och Eva Kulin.
En lastbil som står stilla i höger körfält påverkar trafiken i riktning mot Stockholm på E4 mellan länsgräns Stockholm/Uppsala och trafikplats Måby, uppger Trafikverket.
Erik Tobias och Linda Mari Thörn, 40 och 44 år, från Bro är nya ägare till fastigheten på adressen Fagerövägen 3 i Östhammar.
En person har förts till sjukhus med ambulans efter ett bråk i Sala backe.Polis är på plats.