Kedjehus på 139 kvadratmeter sålt i Norrköping – priset: 4 150 000 kronor
Nu är det klart att Alexander Sei Joon Radesjö, 38, och Anna Ingrid Marianne Bredin, 36, är nya ägare till kedjehuset på Lidaleden 698 i Norrköping.

Kati Louzi, 55, och Jehad Saghman, 60, boende på Formaregatan i Norrköping har köpt kedjehuset på Åkaregatan 4 i Norrköping av säljaren Magnus Nils Agne Nedstrand och Ulla Marie Kerstin Nedstrand..
Läs mer på NTPersoner, platser och ämnen i nyheten
Nu är det klart att Alexander Sei Joon Radesjö, 38, och Anna Ingrid Marianne Bredin, 36, är nya ägare till kedjehuset på Lidaleden 698 i Norrköping.
Pierre Robin Mathias Sundell, 35, från Stockholm är ny ägare av kedjehuset på adressen Vantgatan 3A i Lindö, Norrköping.
Gösta Roland Svensson, 78, och Lena Margareta Runedotter Svensson, 77, har tagit över fastigheten på Lidaleden 712 i Norrköping från Emilie Anna Ingeborg Ekekrantz och Peder Christofer Zmuda.
Kedjehuset på Järpgränd 22 i Luleå har fått en ny ägare.
Amin Ourfhli, 38 år, boende på Bäckgatan i Norrköping är ny ägare till fastigheten på Torsten Fogelqvists Gata 127 i Norrköping.
Wathek Ezzat Jacob Al-Shaltan, 51, och Suzan Yhana Youno Youno, 43, boende på Albrektsvägen i Norrköping är nya ägare av kedjehuset på Vetegatan 7 i Norrköping.
2 750 000 kronor fick Frida Elisabeth Stern, 32 år, boende på Gamla Rådstugugatan i Norrköping ge för radhuset på adressen Mästermansgatan 36 i Lindö, Norrköping.
Lena Elisabet och Bo Bertil Eriksson, 69 och 72 år, boende på Stormbygatan i Norrköping är nya ägare till fastigheten på adressen Medvindsgatan 42 i Lindö, Norrköping.
2 900 000 kronor fick Maria Viktoria Råman, 58, och Klas Olov Sandberg, 64, boende på Ljuragatan i Norrköping ge för kedjehuset på adressen Kabyssgatan 8 i Lindö, Norrköping.
3 425 000 kronor fick Erik David William Gustafsson och Isabelle Elisabet Björnskjöld, båda 36 år, boende på Odalgatan i Norrköping ge för kedjehuset på adressen Hyttgatan 12 i Lindö, Norrköping.
Taggar
PersonerSOS larmades på onsdagen om en fordonsbrand på Koppargatan i Norrköping.
Trafiken i riktning mot Norrköping på väg 51 mellan Kolstad och trafikplats Svärtinge är påverkad av en personbil som står stilla.
Stefan Hellberg kommer att finnas med runt IFK-damerna säsongen ut. Officiellt kommer han att agera huvudtränare tillsammans med Rob Clark eftersom han har nödvändig Uefa Pro-licens.– Det finns en jäkla vilja att reda ut…
Korsningen Södra Promenaden/Hörngatan är populär.Så populär att den nu måste asfalteras om på grund av slitage.
Trafiken i riktning mot Katrineholm på väg 55 mellan Djupsund och Simonstorp är påverkad av en lastbil som har fått stopp.
Prosanis Sverige Holding AB har som sin verksamhet att "äga och förvalta aktier och värdepapper".
Trafiken på E4 mellan trafikplatserna Björnsnäs och Strömsfors i båda riktningarna är påverkad av att det har kommit upp ett rådjur på vägen.
Två män i 20-årsåldern misstänks för narkotikabrott efter att en polispatrull sett en misstänkt narkotikaöverlåtelse.
Elpriset stiger och varierar mer denna höst. Här får många hushåll råd som inte märks på elfakturan. Att välja rätt elpris skulle däremot hjälpa många fler plånböcker.
Försäljningen av fastigheten med adressen Husby-Önstorp 1:18 i Söderköpings kommun är nu klar.