67-åring ny ägare till 60-talshus i Hallstavik – prislappen: 1 295 000 kronor
Nu är det klart vem som köpt huset på Gottstavägen 79 i Hallstavik av Vira Syrencrantz.

Alf Börje och Jintana Bergqvist, 69 och 59 år, från Enskede har tagit över fastigheten på Skogsvägen 1 i Hallstavik från Kent Peter Hägglöw..
Läs mer på UNTPersoner, platser och ämnen i nyheten
Nu är det klart vem som köpt huset på Gottstavägen 79 i Hallstavik av Vira Syrencrantz.
Elma och Hans Markus Westergren, 44 och 49 år, är nya ägare till fastigheten på Magistervägen 8 i Hallstavik.
Johan Tommy Sundberg, 51 år, från Stockholm är ny ägare av huset på adressen Trästa Byväg 20 i Hallstavik.
Försäljningen av fastigheten på Moränvägen 1 i Hallstavik är nu klar.
Försäljningen av fastigheten på Kustvägen 371 i Hallstavik är nu klar.
Fastigheten på adressen Gillbergavägen 32 i Hallstavik har fått nya ägare.
Nu är det klart vem som köpt huset på Järingevägen 8 i Hallstavik av Emilie My Grönblad.
Jan Mattias Millhus, 52 år, har tagit över fastigheten på Vidövägen 51 i Hallstavik från tidigare ägare var Laila Naeselius.
Försäljningen av huset på Kustvägen 43 i Hallstavik är nu klar.
Nu är det klart vem som köpt huset på Gråskaslingan 55 i Hallstavik av Jim Fredrik Eriksson och Saga Evelina Tulppo.
Taggar
PersonerBlårandigt tapp, blåsvart glädje.Djurgården kryssade mot blåvitt.
Man får hata spårvägen – men aldrig förlora omdömet.
Sköthagen Holding AB har angett följande som verksamhetsbeskrivning: "Aktiebolaget ska äga och förvalta aktier och andelar i dotter- och intressebolag samt andra värdepapper."
En ny ägare har tagit över fastigheten på adressen Skarsjövägen 7 i Rimbo.
Linnea Agnes Maria Högberg, 39, och Hanna Källebo Neikter, 37, från Stockholm har köpt huset på adressen Gunnedetvägen 7C i Bergshamra av säljaren Joel Nikas och Emma Frida Sjökvist.
Åklagaren vill att 30-åringen som misstänks för mordet i Sala backe ska dömas till 18 års fängelse, alternativt livstid.Den mordmisstänkte själv säger att han inte hade för avsikt att döda offret.
Karl Danielsson och Hanna Röhnisch, båda 37 år, är nya ägare av kedjehuset på Ölandsresan 45 i Sävja, Uppsala.
Att straffa en funktionshindrad som vägrar duscha med att dra in lunchen strider mot lagen. Det konstaterar omsorgsnämnden i Östhammar och anmäler händelsen enligt lex Sarah.
Anne-Marie Söderlund, 60, och Eva-Marie Hållén, 56, har tagit över fastigheten på adressen Romsmaren 16 i Hållnäs från Stig Olof Söderlund.
Trafiken påverkas av en personbil som står stilla på en avfart på E18 vid trafikplats Annelund i riktning mot Västerås, skriver Trafikverket.