NSD > Nyheter

Tisdag, 3 November, 5:11

NSD03 jan 26 kl. 22:29

Shinnimin fick en annan förklaring: ”De verkade inte säkra”

Brendan Shinnimin
Brendan Shinnimin · Foto: Wikimedia Commons


Luleå Hockeys 1–0-mål blev bortdömt och ingen verkade fatta varför.Här berättar Brendan Shinnimin om att han fick en annan förklaring än dem som gavs i sändningen.– Om de tror att jag medvetet ställer mig på en klubba i samma sekund som skottet kommer. Då tror jag att jag är den enda spelare på planeten som har telepatiska krafter, säger Shinnimin efter 2–4-förlusten borta mot Brynäs..
Läs mer på NSD
Dela artikeln Facebook X LinkedIn E-post

Liknande nyheter

Fördjupa dig

Fler nyheter från NSD

NSD5 tim sedan

Hönseriet i konkurs: "Skulderna är begränsade"

Salles hönseri i Kalix är försatt i konkurs. Konkursförvaltaren Hans Andersson, Kaiding advokatbyrå, uppger att verksamheten avvecklats under organiserade former.– Skulderna är begränsade, säger han.

NSDi går 22:18

Agaton Almquist bakom Luleås tre poäng

Gästande Luleå tog hem de tre poängen efter seger mot Student IBF Luleå i division 2 Norrbotten herr i innebandy. 6-8 (2-1, 2-4, 2-3) slutade måndagens match.