Just nu: Singelolycka på väg 374 – vägen är helt avstängd
En singelolycka med personbil som har voltat orsakar problem i trafiken som är avstängd på väg 374 mellan Arnemark N och Norrabyn i båda riktningarna, enligt Trafikverket.
En personbil har kört in i mitträcket på väg 111 i norrgående riktning. Ingen person ska ha kommit till skada, men vägen är avstängd i båda riktningar på grund av bråte på vägen..
Läs mer på Helsingborgs DagbladSamma händelse hos 5 källorAlla källor om händelsen »
- Helsingborgs Dagblad Singelolycka norr om Ljungbyhed på väg 108 6 dec 21:43
- Helsingborgs Dagblad Singelolycka norr om Ljungbyhed – väg 108 avstängd i båda riktningar 6 dec 20:58
- UNT Singelolycka påverkar trafiken på väg 661 – stopp i ett körfält 6 dec 19:19
- UNT Just nu: Singelolycka påverkar trafiken på väg 661 – stopp i ett körfält 6 dec 19:19
- UNT Just nu: Singelolycka på väg 661 6 dec 19:19
- Helsingborgs Dagblad Singelolycka på väg 111 – trafiken avstängd mot Höganäs 6 dec 17:52
- Helsingborgs Dagblad Singelolycka norr om Helsingborg – väg 111 avstängd i båda riktningar 6 dec 17:24
- Nya Wermlands Tidningen Stopp på väg 26 efter singelolycka 6 dec 15:06
En singelolycka med personbil som har voltat orsakar problem i trafiken som är avstängd på väg 374 mellan Arnemark N och Norrabyn i båda riktningarna, enligt Trafikverket.
En singelolycka orsakar problem i trafiken som är avstängd på väg 23 mellan Slätmon och Svartmålen i båda riktningarna, enligt Trafikverket.
En singelolycka med personbil orsakar problem i trafiken som är avstängd på väg 711 mellan Vederhult och Versnäs i båda riktningarna, uppger Trafikverket.
En singelolycka med personbil orsakar problem i trafiken som är avstängd på väg 919 mellan Alvastra och Väversunda i båda riktningarna, skriver Trafikverket.
En singelolycka orsakar problem i trafiken som är avstängd på väg 1116 mellan Norrby och Hilstermon i båda riktningarna, uppger Trafikverket.
En singelolycka orsakar problem i trafiken som är avstängd på väg 1116 mellan Norrby och Hilstermon i båda riktningarna, uppger Trafikverket.
En singelolycka med personbil orsakar problem i trafiken som är avstängd på väg 990 mellan trafikplatserna Rösa och Frötuna i båda riktningarna, uppger Trafikverket.
En singelolycka med personbil orsakar problem i trafiken som är avstängd på väg 990 mellan trafikplatserna Rösa och Frötuna i båda riktningarna, uppger Trafikverket.
En personbil har krockat på väg 111 i höjd med Domsten. Skadeläget är oklart och väg 111 är i nuläget avstängd.
En singelolycka har inträffat på E45 mellan Grytan och trafikplats Torvalla utanför Östersund. Vägen är avstängd sedan 11.30-tiden i båda riktningarna.
Taggar
PersonerLagkaptenens comeback dröjer. Samtidigt kan Rögle åka på en blytung skadesmäll: Leon Bristedt riskerar att missa resten av säsongen. – Det finns fortfarande ingen tidsplan för när han kan komma tillbaka, säger tränaren D…
Att dela eller inte dela – frågan om att ha sin plats synlig för andra kan vara en vattendelare. Men majoriteten av de HD frågar ser fördelen med att följa varandra i mobilen.
Vad gör du om kortläsaren och Swish slutar fungera? Riksbanken vill att alla svenskar ska ha kontanter hemma om krisen eller kriget kommer. Tusen kronor i byrålådan kan göra skillnad, menar förste vice riksbankschef Aino…