Stuga i Måttsund, Luleå har 52-åring ny ägare – prislappen: 1 200 000 kronor
Anna Elisabet Sellén, 52 år, är ny ägare av fastigheten på Myrbacken 49 i Måttsund, Luleå.

Nu är det klart vem som köpt huset på Koluddsvägen 59 i Luleå av Per Erik Nilsson och Rut Eva Kristina Nilsson..
Läs mer på NSDKristina Nilsson · Foto: Wikimedia Commons Personer, platser och ämnen i nyheten
Anna Elisabet Sellén, 52 år, är ny ägare av fastigheten på Myrbacken 49 i Måttsund, Luleå.
William Göran Ström, 25 år, har tagit över fastigheten på adressen Kälkholmen 27 i Luleå från Kerstin Margareta Eliasson.
Ulf Patrik Brännström, 33 år, från Boden är ny ägare till fastigheten på Sågronningsvägen 21 i Luleå.
Nu är det klart att Lars Roger Johansson, 72 år, boende på Lingonstigen i Luleå är ny ägare av huset på Furufjärdsvägen 176 i Luleå.
Fastigheten på Norra Stugvägen 5 i Luleå har fått nya ägare.
Alf Henrik Mathisen, 33 år, boende på Assistentvägen i Luleå är ny ägare av huset på adressen Gnejsstigen 46 i Luleå.
Nu är det klart att Fanny Felicia Amanda Berg, 35, och Per Rune Thorbjörn Johansson, 45, från Årsta är nya ägare av huset på adressen Aronstorp 4 i Malmköping.
Morgan Sven-Ejnar Fant, 27, och Jennifer Victoria Notström, 30, är nya ägare till fastigheten på Jägarstigen 19 i Luleå.
Simon Erik Frodo Ring, 20, är ny ägare till fastigheten på adressen Hallkved 335 i Funbo, Uppsala.
Taggar
PersonerLäsare har hört av sig till tidningen om ett stort antal polisbilar med blåljus vid polishuset i Luleå.
Ida Pasma, 22 år, från Södra Sunderbyn har tagit över fastigheten på adressen Västbolandet 222 i Harads från Lena Lahti.
Högerdebattören Nick Alinia stämde Tiktokprofilen Hilda Förare Berg för förtal, nu har dom fallit – och hon fick rätt. – Rättsstaten står på yttrandefrihetens sida, säger den rödgröna opinionsbildaren.
Rashed Assali och Uthman Fastighets AB har tagit över fastigheten Ryssbält 5:78 i Kalix kommun från John Stefan Rönnbäcks dödsbo.
LKAB:s resultat stärktes under tredje kvartalet. Rörelseresultatet uppgick till 1,6 miljarder kronor, jämfört med en förlust på 2,4 miljarder under samma period i fjol.
Nu är det klart att Nina Natalia Paananen, 31, och Satu Kirsi Marika Malinen, 55, är nya ägare av huset på Torpvägen 5 i Haparanda.
Vi är inte förvånade över att KD inte har fått frågan om att ingå i ledningen för Pajala kommunen under de kommande fyra åren.