Tomt i Norrtälje kommun såld – priset: 787 000 kronor
Solliden Entreprenad AB från Norrtälje, är ny ägare till tomten Koholma 1:81 i Norrtälje kommun.

Försäljningen av tomten Klemensboda 1:3 i Norrtälje kommun är nu klar..
Läs mer på UNTPersoner, platser och ämnen i nyheten
Läs mer om
Solliden Entreprenad AB från Norrtälje, är ny ägare till tomten Koholma 1:81 i Norrtälje kommun.
475 000 kronor fick Anders Peter och Caroline Louise Tingvall, 50 och 45 år, från Solna, ge för tomten Yxlö 1:190 i Norrtälje kommun.
Försäljningen av fastigheten Nänninge 5:29 i Norrtälje kommun är nu klar.
Fastigheten Yxlö 2:120 i Norrtälje kommun har fått en ny ägare.
Akram Jalilvand Karimi, 67 år, från Spånga, är ny ägare till fastigheten Rånäs 4:104 i Norrtälje kommun.
Sten Olof Anders Nygren, 56, och Brita Helena Nygren, 54, från Enebyberg, är nya ägare till fastigheten på adressen Boda Strandväg 237A i Norrtälje.
Lars Kenneth och Kun Elton, 57 och 45 år, boende på Båtsmansgatan i Norrtälje är nya ägare till fastigheten på Hårnackavägen 48C i Norrtälje.
900 000 kronor fick Ellen Alice Åberg, 24, och Daniel Linus Andersson, 30, ge för tomten på Malsta-Ekebyvägen 89 i Norrtälje.
Nils Torbjörn Hammarqvist, 81, och Tove Odberger, 80, boende på Mörjarvägen i Norrtälje är nya ägare till fastigheten på Bygärdet 14 i Spillersboda, Norrtälje.
Olga Annas, 64 år, från Täby har tagit över fastigheten Skederids-Kallö 2:8 i Norrtälje kommun från Ulf Eddy Ponsbachs dödsbo.
Taggar
PersonerHammarby slog Elfsborg med 4-1 och går upp i serieledning på målskillnad.Men Sirius har fortfarande guldet i egna händer.
Trafiken påverkas av en singelolycka med personbil på väg 55 mellan trafikplats Berthåga och Kvarnbo i riktning mot Strängnäs, uppger Trafikverket.
En personbil som har fått stopp på en avfart påverkar trafiken på E18 vid trafikplats Grillby i riktning mot Västerås, skriver Trafikverket.
Anja Gunlög Björk, 58, och Steindor Fridriksson, 65, från Uppsala har tagit över fastigheten på adressen Järlåsa 406 i Järlåsa från Royne Levin.
Ett stillastående fordon påverkar trafiken på väg 55 mellan Tycho Hedéns väg och trafikplats Bärbyleden i båda riktningarna, uppger Trafikverket.
Sittplatser i Gränbyhallen hade plötsligt skruvats bort – utan Almtunas vetskap.– Det är lite komiskt att sittplatser som vi har sålt nu är borta, säger klubbdirektören Tobias Pehrsson.
Det är problem i trafiken i riktning mot Stockholm på E18 mellan trafikplatserna Grillby och Ekolskrog.
En hund rör sig på eller i närheten av vägbanan och påverkar trafiken på E18 mellan Hammarby och Grovö i båda riktningarna, uppger Trafikverket.
Fastigheten på adressen Löhammar 149 i Hargshamn har fått en ny ägare.
Erik Hedstad köpte huset på Barkangatan 4 2021 för 900 000 kronor.