Hus på 129 kvadratmeter sålt i Vattholma – priset: 4 000 000 kronor
Försäljningen av huset på Spånghagen 4B i Vattholma är nu klar.

Nu är det klart vem som köpt huset på adressen Konstnärsvägen 26 i Vattholma av Björn Lennart och Ulrika Kristina Jansson..
Läs mer på UNTPersoner, platser och ämnen i nyheten
Försäljningen av huset på Spånghagen 4B i Vattholma är nu klar.
Nu är det klart vem som köpt huset på Lena-Brunna 62 i Vattholma av Karl Johan Per Tibblin.
Nu är det klart vem som köpt tomtmarken på adressen Bredgården 4B i Vattholma av Sophie Julie Krizsan.
Linda Eva Kirkesaether, 32, och Erik Anders Emil Skog, 33, är nya ägare till fastigheten på adressen Buddbo 8 i Vattholma.
Simon Nils Christer Strand, 35, boende på Långåkersvägen i Vattholma har blivit ny ägare till huset på adressen Golvasta 21 i Vattholma.
Jennie Angela Johansson, 44 år, är ny ägare till fastigheten på adressen Tensta-Forsa 117 i Vattholma.
Försäljningen av huset på adressen Malmkörarvägen 137 i Vattholma är nu klar.
Anna Viktoria Sagström och Claes Bengt Tommie Sagström, båda 53 år, har tagit över fastigheten på Malmkörarvägen 75 i Vattholma från Per Johan Karlsson och Kristina Maria Linnéa Karlsson.
Bengt Owe Mikael Viklund, 62, och Qui Mari Viklund, 63, sedan tidigare boende på just Bredgården, är nya ägare till tomten på adressen Bredgården 6C i Vattholma.
Johan och Signe Johanna Margareta Råmbin, 34 och 31 år, är nya ägare till huset på adressen Gryta 72 i Vattholma.
Taggar
PersonerÅklagaren vill att 30-åringen som misstänks för mordet i Sala backe ska dömas till 18 års fängelse, alternativt livstid.Den mordmisstänkte själv säger att han inte hade för avsikt att döda offret.
Karl Danielsson och Hanna Röhnisch, båda 37 år, är nya ägare av kedjehuset på Ölandsresan 45 i Sävja, Uppsala.
Att straffa en funktionshindrad som vägrar duscha med att dra in lunchen strider mot lagen. Det konstaterar omsorgsnämnden i Östhammar och anmäler händelsen enligt lex Sarah.
Anne-Marie Söderlund, 60, och Eva-Marie Hållén, 56, har tagit över fastigheten på adressen Romsmaren 16 i Hållnäs från Stig Olof Söderlund.
Trafiken påverkas av en personbil som står stilla på en avfart på E18 vid trafikplats Annelund i riktning mot Västerås, skriver Trafikverket.
Sven Fredrik Olofsson, 34, och Laura Hagman, 27, har nyligen blivit nya ägare till fastigheten på adressen Tvärgatan 4A i Enköping.
På onsdagen möts Almtuna och Västerås i hockeyallsvenskan. Matchen följer du här i vår liverapport, där du också kan skicka frågor till vår reporter.
Villan i Kåbo har en unik historia med kopplingar till både FN:s generalsekreterare Dag Hammarskjöld och fysiologipionjären Frithiof Holmgren. Nu är den kulturhistoriskt intressanta fastigheten till salu.
Trafiken i riktning mot Strängnäs på väg 55 mellan trafikplats Munksundet och Storängen påverkas av bärgningen av en personbil, enligt Trafikverket.
Fastigheten på Östra Byvägen 50 i Gräddö har fått nya ägare.