Villa i Åby har nya ägare – prislappen: 3 300 000 kronor
Jenny Maria Landelius, 40, och Tom Fredrik Nilsson, 33, är nya ägare till fastigheten på Kilvägen 4 i Åby.
2 940 000 kronor fick Patricia Mona Irene Stark, 30, och Håkan Ola Stark, 35, ge för kedjehuset på adressen Krusenhofsvägen 210 i Åby..
Läs mer på NTPersoner, platser och ämnen i nyheten
Jenny Maria Landelius, 40, och Tom Fredrik Nilsson, 33, är nya ägare till fastigheten på Kilvägen 4 i Åby.
Emma Matilda Lovisa Vågemar, 33, och Jonas Paul Zengler, 40, sedan tidigare boende på just Jursla Lindväg är nya ägare till fastigheten på adressen Jursla Lindväg 9A i Åby.
Moa Louise Stenberg, 27, och David Erik Pettersson, 31, är nya ägare till fastigheten på Björkvägen 3 i Åby.
Felicia Ljungholm, 26, och Peter Mattias Hörnell, 32, är nya ägare av kedjehuset på Hamndalsvägen 40 i Åby.
Ajla och Sedin Kaltak, båda 30 år, är nya ägare till fastigheten på Krusenhofsvägen 96 i Åby.
3 795 000 kronor fick Sofia Linnea Johansson och Erik Richard Stridsberg, båda 27 år, ge för kedjehuset på adressen Sköldvägen 18 i Åby.
Nu är det klart att Emelie Samantha Louise Ljungblad och David Stig Gunnar Ljungblad, båda 36 år, är nya ägare av huset på Tunavägen 2 i Åby.
Jan Bertil Anders Holmsköld, 50, boende på Tunavägen i Åby har köpt huset på adressen Korsbyggevägen 3 i Åby av säljaren Karl Gunnar Karlsson och Annie Annelie Maria Elisabeth Råberg.
Hilda Anna Ellinor Klaesson, 23, och Adam Emanuel Lindberg, 30, från Norrköping är nya ägare av huset på adressen Äppelvägen 5 i Graversfors, Åby.
Nu är det klart att Anna Kristina Skagerström, 58 år, är ny ägare av huset på Lomgölsvägen 7 i Åby.
Taggar
PersonerEn man i 45-års åldern är misstänkt för misshandel efter ett bråk i stadsdelen Hageby i Norrköping.
Trafiken i riktning mot Linköping på E4 mellan trafikplatserna Norrköping Södra och Klinga påverkas av en lastbil som har fått stopp, enligt Trafikverket.
En personbil som har fått stopp påverkar trafiken på väg 55 mellan trafikplats Jursla och Graversfors i riktning mot Katrineholm, enligt Trafikverket.
Stefan Hellberg kommer att finnas med runt IFK-damerna säsongen ut. Officiellt kommer han att agera huvudtränare tillsammans med Rob Clark eftersom han har nödvändig Uefa Pro-licens.– Det finns en jäkla vilja att reda ut…
En brand bröt ut i Fockens förskolas lokaler i Lindö på onsdagskvällen. Branden släcktes av personer på plats men lokalerna är rökskadade.
Trafiken i båda riktningarna på E4 mellan trafikplatserna Norsholm och Melby påverkas av att det har kommit upp ett rådjur på vägen, enligt Trafikverket.
En brand bröt ut i Fockens förskolas lokaler i Lindö på onsdagskvällen. Branden är släckt men räddningstjänsten uppger att lokalerna är rökskadade.
Trafiken på E4 mellan trafikplatserna Björnsnäs och Strömsfors i båda riktningarna är påverkad av att det har kommit upp ett rådjur på vägen.
Patrik Pettersson, 37 år, har blivit ny ägare av huset på adressen Sliparevägen 13 i Rejmyre.
Vargarna har ansökt om lån hos Norrköpings kommun för att rusta upp anläggningen.Enligt ordföranden Michael Olsson är det akut.– Får vi inte hjälp med finansieringen har vi ingen möjlighet att köra i Bauhausligan, säger…