Trafiken påverkas av bil- och mc-träff
Under årets upplaga av Car and bike meet kommer trafiken i centrala Askersund att begränsas. Även trafiken på riksväg 50 kan komma att påverkas.
Det är problem i trafiken på E4 efter en olycka..
Läs mer på UNTLäs mer om
Under årets upplaga av Car and bike meet kommer trafiken i centrala Askersund att begränsas. Även trafiken på riksväg 50 kan komma att påverkas.
En personbil har kört in i mitträcket i höjd med Tornby i Linköping. Trafiken vid olycksplatsen påverkas kraftigt enligt polisen.
Taggar
PersonerNu är det klart vem som köpt fastigheten Nora-Buckarby 4:20 i Heby kommun av Eds Väsby Fastighets AB.
Plötsligt finns möjligheten att bilda en nygammal alliansregering. Den kommer att vara svag och Sverigedemokraterna lurar hela tiden i bakgrunden. Men kan Centern tacka nej?
En olycka med en lastbil orsakar problem i trafiken i båda riktningarna på väg 55 mellan Svinnegarns Kyrka och Haga, skriver Trafikverket.
Floof Holding AB:s verksamhet ska vara att "äga och förvalta värdepapper, andelar i andra bolag".
Det är problem i trafiken på E4 mellan trafikplats Måby och länsgräns Stockholm/Uppsala i riktning mot Uppsala.
Toni Cherfan, 33 år, är ny ägare till fastigheten på adressen Lästängsvägen 38 i Bålsta.
Karl Joel Edwin Söderström, 35, och Sanna Thunell, 31, boende på Tomta Knypplan i Örbyhus är nya ägare till fastigheten på adressen Knypplan 135 i Örbyhus.
En bil har kört in mitträcket på E4 i höjd med Alsike.
Fastigheten på adressen Malma Ringväg 11 i Uppsala har fått nya ägare.
Det är problem i trafiken i riktning mot Stockholm på E4 mellan trafikplatserna Säby och Brunnby.