Huset på Gärdesvägen 13 i Söderköping har sålts två gånger på kort tid
Qëndrim Shabani och Albulena Jakupi Shabani, båda 33 år, är nu nya ägare till fastigheten på Gärdesvägen 13 i Söderköping.

Susanne och Günter Wilfert har nyligen blivit nya ägare till fastigheten på adressen Yxeltorpsviken Mellanvägen 8 i Söderköping..
Läs mer på NTPersoner, platser och ämnen i nyheten
Läs mer om
Qëndrim Shabani och Albulena Jakupi Shabani, båda 33 år, är nu nya ägare till fastigheten på Gärdesvägen 13 i Söderköping.
Pernilla Malin Helena Gambe, 36, och Melker Tor Johan Jarhede, 30, har nyligen blivit nya ägare till fastigheten på adressen Stengårdsvägen 3 i Mogata, Söderköping.
Jawid Shujai, 31, och Somaye Jafari, 38, har köpt fastigheten på adressen Hasselgatan 6 i Söderköping.
Kjell Olof Görgen Viltok, 52, är ny ägare till fastigheten på Mellanvägen 9 i Tärendö.
Linn Ingrid Margareta Turesson, 26, och Rasmus Patrik Turesson, 29, är nya ägare till fastigheten på Stengårdsvägen 15 i Mogata, Söderköping.
Kerstin Ann-Charlotte Maria Johannesson, 62, och Per Mikael Johannesson, 58, har köpt fastigheten på Bielkegatan 23 i Söderköping.
Thorsten Flinck har dött två gånger på kort tid. Det berättar han i ”Framgångspodden” – och konstaterar att han dött tre gånger i sitt liv. – Jag förgiftade mig själv helt och hållet, säger Flinck.
Karl Johan och Hannele Pirjo Engver köpte huset på Yxeltorpsviken Övre Vägen 11 2016 för 1 095 000 kronor.
Mattias Geving (S) får en ny roll i Söderköping.På måndagskvällen utsågs han till kommunfullmäktiges ordförande i Söderköping.
Niklas Arne Våge Berggren och Sara Linnea Berggren, båda 35 år, boende på Hammantorp Ekebo i Söderköping har blivit nya ägare till huset på Hammantorp Ekebo 1 i Söderköping.
Taggar
PersonerAksel Arman, 40 år, är ny ägare till huset på adressen Örtugsgatan 121 i Norrköping.
Nathan Dawit, 31, blir borta från spel ett tag framöver. – Det handlar om minst tre veckor, suckar Dolphinstränaren Kenny Grant.
Två personer misstänks för skadegörelse efter en ovanlig händelse i källaren till ett flerfamiljshus i Hageby.
SOS larmades på onsdagen om en fordonsbrand på Koppargatan i Norrköping.
Trafiken i riktning mot Norrköping på väg 51 mellan Kolstad och trafikplats Svärtinge är påverkad av en personbil som står stilla.
Stefan Hellberg kommer att finnas med runt IFK-damerna säsongen ut. Officiellt kommer han att agera huvudtränare tillsammans med Rob Clark eftersom han har nödvändig Uefa Pro-licens.– Det finns en jäkla vilja att reda ut…
Korsningen Södra Promenaden/Hörngatan är populär.Så populär att den nu måste asfalteras om på grund av slitage.
Trafiken i riktning mot Katrineholm på väg 55 mellan Djupsund och Simonstorp är påverkad av en lastbil som har fått stopp.
Prosanis Sverige Holding AB har som sin verksamhet att "äga och förvalta aktier och värdepapper".
Trafiken på E4 mellan trafikplatserna Björnsnäs och Strömsfors i båda riktningarna är påverkad av att det har kommit upp ett rådjur på vägen.