36-åring ny ägare till 70-talshus i Östhammar – prislappen: 1 950 000 kronor
Elin Maria Öhman, 36 år, är ny ägare till fastigheten på Kanikebolsgatan 21 i Östhammar.
Sandra Boel Maria Eriksson, 39, har köpt huset på adressen Humlegatan 11 i Östhammar av säljaren Ivar Folke Lennart Fredrikssons dödsbo..
Läs mer på UNTPersoner, platser och ämnen i nyheten
Elin Maria Öhman, 36 år, är ny ägare till fastigheten på Kanikebolsgatan 21 i Östhammar.
Nu är det klart vem som köpt huset på Anniön 127 i Östhammar av Helena Christina och Kjell Anders Mattsson.
Kristin Sofia Margareta Söderblom, 42, har köpt huset på Hökhuvudsgatan 5 i Östhammar av säljaren Johan Robert Jansson och Malin Susanne Thérese Jansson.
Försäljningen av fastigheten på Sund 510 i Östhammar är nu klar.
Sara Maria Josefina Hultstrand, 42, från Skyttorp har köpt huset på Johannisfors 125 i Östhammar av säljaren Eva-Marie Andersson och Jari Juhani Mäkiniemi.
Kjell Johnny Fogelin, 37 år, från Gimo är ny ägare till fastigheten på Ytternuttö 154 i Östhammar.
Mathias Lars Göran Björkman, 35, boende på Gammelhusgatan i Östhammar är ny ägare till fastigheten på Ytternuttö 156 i Östhammar.
Jessica Maria Olsson, 37 år, från Uppsala är ny ägare till huset på Södra Tullportsgatan 4 i Östhammar.
Nafee Racho, 40, och Sozda Sheikhi, 32, boende på Frösåkersvägen i Östhammar har tagit över fastigheten på adressen Konvaljegatan 3 i Östhammar från Pekka Olavi och Anna-Karin Birgitta Jonzon.
Gabriel Johan Kuno Kraufvelin, 30, boende på Vasagatan i Östhammar har tagit över fastigheten på adressen Valögatan 1 i Östhammar från Maj Louise Johansson.
Taggar
PersonerTrafiken på E4 mellan trafikplatserna Rosersberg och Märsta i riktning mot Uppsala påverkas av en personbil som står stilla i höger körfält, skriver Trafikverket.
EU måste agera när Ryssland och USA vill tysta ICC, skriver Birgitta Ohlsson.
Efter 13 års utveckling är förväntningarna på historiens största tv-spel monumentala. Allt annat än ett mirakel är en besvikelse, men Kristoffer Viita tror att Rockstar games kan erbjuda livsviktig eskapism i en tid när…
En singelolycka med personbil påverkar trafiken i båda riktningarna på väg 288 mellan Väddika och Börstil, uppger Trafikverket.
En olycka påverkar trafiken i båda riktningarna på väg 288 mellan Väddika och Börstil, uppger Trafikverket.
Almtuna satte stopp för AIK:s segertåg.Uppsalalaget var det bättre laget från första sekund.Här är fem punkter från matchen.
Årets minst populära månad skulle mycket väl kunna vara november. Men bortsett från kyla, mörker, regn och kanske snö är november verkligen inte så illa, särskilt för alla som gillar kultur. Här är sju tips för de närmas…
Det såg länge ut som att Dalen skulle ge Storvreta sin första förlust för säsongen.Då växlade stjärnorna upp och räddade segern.– Spelar vi som i slutet vinner vi med 20 bollar, säger Gabriel Kohonen.
Trafiken i riktning mot Uppsala på väg 55 vid trafikplats Svartbäcken påverkas av en personbil som står stilla, skriver Trafikverket.
Det blev inte matchen Storvreta tänka sig mot nykomlingen Dalen.Det såg länge ut som att säsongens första förlust var ett faktum. Då räddade stjärnorna mästarna.Läs punkterna från matchen här.