18 kvadratmeter stor stuga i Luleå såld för 995 000 kronor
Cecilia Maria Irene Arnqvist, 38, boende på Snövägen i Luleå är ny ägare till fastigheten på Bodviksvägen 104 i Luleå.

Försäljningen av fastigheten på Gloholmsvägen 382 i Luleå är nu klar..
Läs mer på NSDPersoner, platser och ämnen i nyheten
Läs mer om
Cecilia Maria Irene Arnqvist, 38, boende på Snövägen i Luleå är ny ägare till fastigheten på Bodviksvägen 104 i Luleå.
Thomas Olof och Ida Annika Hansson, 58 och 61 år, boende på Trolltjärnsvägen i Luleå är nya ägare till huset på Ängdalsrovägen 265 i Luleå.
Saga-Norea Mariasdotter, 25 år, har köpt huset på adressen Lövskärsvägen 722 i Luleå av säljaren Eva Carina och Joel Henrik Esberg.
Försäljningen av fastigheten på Kälkholmen 83 i Luleå är nu klar.
1 300 000 kronor fick Robert Mattias Nordberg, 51, och Angeles Martinez, 31, ge för huset på Älvsbyvägen 205 i Antnäs, Luleå.
Försäljningen av huset på Stor-Risöholmen 2 i Luleå är nu klar.
Anna Sigrid och John Henrik Rosendahl, 45 och 48 år, från Södra Sunderbyn har tagit över fastigheten på Halsön 421 i Luleå från Eva Maria Westerdahl.
Fastigheten på adressen Fågeluddsvägen 44 i Luleå har fått nya ägare.
Jan Erik Stefan Nilsson, 62, boende på Kvartermästargatan 18 Bv i Luleå har blivit ny ägare av huset på adressen Granövägen 39 i Luleå.
Helene Margareta Söderberg, 45, och Mats Robert Halonen, 47, boende på Kläppvägen i Luleå är nya ägare till fastigheten på adressen Junkön 310 i Luleå.
Taggar
PersonerFörsäljningen av tomten på Fallbrovägen 2 i Norrfjärden är nu klar.
Gruvföretaget Kaunis Iron redovisar en vinst före avskrivningar på 79 miljoner kronor för det tredje kvartalet i år.Framför allt stärktes bolagets likviditet.
LKAB redovisar ett förbättrat resultat för tredje kvartalet 2026.– Det är ett bättre kvartal än förra, framför allt givet de förutsättningar som finns, säger Johan Menckel, vd och koncernchef för LKAB.
Nu är det klart att Maria Lindberg, 41, och Lars Nicklas Samuelsson, 44, är nya ägare till huset på Stormvägen 150 i Björkskatan, Luleå.
Försäljningen av fastigheten på Korpralsvägen 14 i Kalix är nu klar.
En kvinna i 20- årsåldern åtalas för grov misshandel och skadegörelse efter att ha huggit en man i 45-årsåldern i armen med en kniv.
Försäljningen av fastigheten på adressen Erikssons Gata 14 i Vistträsk är nu klar.
Annika och Lars Sandman, 58 och 62 år, från Haparanda är nya ägare till husen på Enbacken 6 i Nikkala.
Två män i 35-årsåldern begärs häktade för bland annat grov misshandel. Misshandeln ska ha skett i Gällivare under natten till söndag.
Sophia Bylesjö axlar rollen som ny vd för Nyhléns Hugosons. Hon tar över rollen från Magnus Nilsson.