Kvinna från Karlskoga försvunnen i Karlsborg
En kvinna i 30-årsåldern från Karlskoga anmäldes försvunnen av sina anhöriga i fredags. Hon ska ha setts vid ett naturområde strax norr om Karlsborg.
Polisen har mottagit en anmälan om en försvunnen kvinna. Hon har varit försvunnen sedan lunchtid i dag, lördag..
Läs mer på Västerbottens FolkbladLäs mer om
En kvinna i 30-årsåldern från Karlskoga anmäldes försvunnen av sina anhöriga i fredags. Hon ska ha setts vid ett naturområde strax norr om Karlsborg.
En kvinna har anmälts försvunnen i Karlsborgs kommun.Nu pågår en stor sökinsats i området med hundpatruller, poliser, militärer och ett flygplan från kustbevakningen.
Den kvinna i 90-årsålden som varit försvunnen sedan 16-tiden på lördagen har återfunnits. Hon hade gått in på ett hotell i Karlstad.
En kvinna i Ronneby har anmälts försvunnen. Hon tros färdas i en svart BMW och sågs senast i…
En 86-årig kvinna från Trelleborg har varit försvunnen sedan 17-tiden i dag. Nu går polisen ut och ber allmänheten om hjälp.
Kvinna försvunnen i Falun
Det pågår en polisinsats för att hitta en försvunnen kvinna i Adolfsbergsområdet. Nu uppmanar polisen allmänheten att höra av sig om de ser en person som stämmer överens med signalement.
Under natten rapporterades en kvinna i 50-årsåldern som försvunnen i Kil. Polisen inledde ett sökarbete under natten.
En kvinna är anmäld som försvunnen. Kvinnan är enligt anhöriga hemmahörande i Lysvik, Sunne.
Polisen söker efter en försvunnen kvinna i Luthagen.
Taggar
PersonerSverigedemokraterna dementerar uppgifterna om att partiet skulle vara redo att släppa kravet på ministerposter. – Det är helt falskt, säger presschefen Oskar Cavalli-Björkman.
Det blev bara några få matcher för Iris Grini i Björklövens damer. Nu lämnar den norska talangen.
Wayne Gretzkys 40 år gamla poängrekord i NHL ska vara omöjligt att slå. Ingen verkar ha berättat det för Connor McDavid. – Han krossar NHL just nu, säger Håkan Loob.
Ett antal Ica- och Coopbutiker har under natten drabbats av problem med sina kylar och frysar.
Victor Stjernborg har haft en stark inledning på säsongen med Skellefteå AIK. Nu får han debutera i Tre Kronor.
Ett antal Ica-butiker har under natten drabbats av problem med sina kylar och frysar.
Moa Lundgren är tillbaka i A-landslaget och slipper därmed timme efter timme i förrådet omgiven av längdskidor. Tid hon istället kan lägga på återhämtning.
En trafikolycka har inträffat på E4 strax söder om Sörmjöle.
En trafikolycka har inträffat på Ersboda i Umeå under måndagsmorgonen.
Lågprisflygbolaget Ryanair ska genomföra kraftiga sparkrav. Bland alternativen: frysta löner.