Ägarbyte för hus i Motala
Fastigheten på Killingövägen 8 i Motala har fått en ny ägare.
Fastigheten på adressen Djurkälla Lillgården 179 i Motala har fått nya ägare..
Läs mer på CorrenPersoner, platser och ämnen i nyheten
Läs mer om
Fastigheten på Killingövägen 8 i Motala har fått en ny ägare.
Fastigheten på Kristbergsvägen 3 i Motala har fått en ny ägare.
Fastigheten på adressen Storeberg 208 i Motala har fått en ny ägare.
Fastigheten på Brommagatan 10B i Motala har fått en ny ägare.
Fastigheten på Studsberg Norrgården 35 i Motala Landsbygd har nu fått en ny ägare, i Jakob Napoleon Filip Wallin, 34.
På adressen Tallkottestigen 8 i Motala har fått en ny ägare.
Sebastian Eklund, 27, och Frida Helén Törngren, 28, boende på Dalgatan i Motala är nya ägare till fastigheten på adressen Offerbyvägen 20B i Motala.
Motala kommun inledde under torsdagen renoveringsarbete på Slaggbron, som leder över Motala ström mellan Borenshult och Sjöbo-Knäppans naturreservat.
Gustav Arne Kristian Wettergren, 23, och Matilda Linnéa Viola Appelskog, 20, boende på Norrängsgatan i Motala är nya ägare av huset på adressen Ervasteby 214 i Motala.
IFK Motala har nio spelare i truppen med bakgrund i Tranås Bois. "Derbyna mot Motala blir nästan hetare än matcherna mot Nässjö", säger Bois-tränaren Joakim Ekedahl.
Taggar
PersonerEn misstänkt nynazist friades för anklagelser om att ha burit illegala nazistsymboler och innehav av nazistpropaganda. Den friande domen har väckt ilska i Österrike.
NHL-drömmen närmar sig att gå i uppfyllelse för LHC-profilen Filip Bystedt.Natten mot fredag svensk tid kan han debutera i San Jose Sharks.
Fem personer har dödats i israeliska flygangrepp mot Gazaremsan på onsdagen, uppger det Hamaskontrollerade områdets civilförsvar.
En man har gripits misstänkt för mord sedan en kvinna hittats död i en bostad i Ängelholm, uppger polisen på sin sajt.
Fyra män anklagas för att ha brutit sig in i en container i Linköping och stulit verktyg till ett värde av drygt 320 000 kronor. Männen stoppades i Malmö när de var på väg att lämna landet.
Företaget startades 27 oktober 2026.
Oscar Lemon och Emma Nilsare, båda 29 år, har köpt huset på adressen Milltorpsvägen Lyckhem 1 i Linghem av säljaren Michael Gustafsson.
På kort tid har LHC gått från överskott till underskott av tillgängliga försvarare.Sportchefen Broc Little svarar på hur klubben tänker lösa den akuta backkrisen.
Tingsrätten i Oslo har beslutat att tillfälligt stoppa sociala medier-jätten Meta från att införa nya användarvillkor för företag, som enligt norska mediehus kan leda till att de förlorar kontroll över sitt eget material…
Tysk polis har gripit två män från Belarus, misstänkta för förberedelse av sabotage.