Nya ägaren har ärvt huset på Torpstigen 27 i Ljusfallshammar
Else Britt Johansson, 78 år, ärver fastigheten på adressen Torpstigen 27 i Ljusfallshammar från Maj-Britt Elsa Maria Wallins dödsbo.
Gustav Tomas Larsson, 55 år, har tagit över ägandet av fastigheten på adressen Torpstigen 21 i Ljusfallshammar från Birgitta Kerstin Alice Larsson..
Läs mer på NTPersoner, platser och ämnen i nyheten
Else Britt Johansson, 78 år, ärver fastigheten på adressen Torpstigen 27 i Ljusfallshammar från Maj-Britt Elsa Maria Wallins dödsbo.
En ny ägare har nu tagit över fastigheten på Högamonvägen 31 i Ljusfallshammar.
Wilma Elin Elisabeth Zetterberg, 21, har blivit ny ägare av huset på Örebrovägen 437 i Ljusfallshammar.
Nu är försäljningen av fastigheten på Backstigen 4 i Ljusfallshammar klar, och det blev den dyraste hittills i år i Ljusfallshammar.
Försäljningen av fastigheten på adressen Örebrovägen 497 i Ljusfallshammar är nu klar.
Fastigheten på adressen Nältorp 212 i Ljusfallshammar har fått nya ägare.
Nu är det klart vem som köpt huset på adressen Örebrovägen 472B i Ljusfallshammar av Ulrika Christina Ehrenborg.
Försäljningen av huset på adressen Högamonvägen 17 i Ljusfallshammar är nu klar.
Vid klockan 09.10 larmades SOS om en trafikolycka på riksväg 51 vid Ljusfallshammar.
Ing-Marie Elisabeth Fahlén, 59 år, boende på Stensättarevägen i Ljusfallshammar har köpt huset på adressen Örebrovägen 468 i Ljusfallshammar av säljaren Gunvor Anna Erika Lybergs dödsbo.
Taggar
PersonerTrafiken på E22 mellan trafikplats Gusum och Grimsum i båda riktningarna påverkas av att ett får rör sig på eller i närheten av vägbanan, enligt Trafikverket.
Efter ett larm om en skogsbrand utanför Norrköping larmades räddningstjänsten ut.
Säsongens sista match. Då väntade ett stort bortafölje och fest på hemmaplan för IFK Norrköping. Upplev allt från säsongsavslutningen igen.
Efter ett larm om en skogsbrand i Norrköping larmades räddningstjänsten ut.
Förhandsvisningar av prisade långfilmer, besök av filmskapare och branschprofiler och mingel på röda mattan.Det är några av sakerna att se fram emot under årets upplaga av Norrköpings filmfestival.
Trafiken i riktning mot Norrköping på E4 mellan trafikplatserna Strömsfors och Björnsnäs är påverkad av en olycka med flera fordon.
Enligt ett larm från SOS har det inträffat en olycka på E4 där flera fordon är inblandade.
IFK avslutade säsongen med en 2–0-seger mot Värnamo.Så bedömer vi spelarnas insatser.
Ryan Nelson lyssnade på fansens ramsor och Eldar Abdulic njöt. Fler i IFK-truppen hyllar bortaföljet.– Jag blir inte chockad längre för man vet att supportrarna är så fina, säger Axel Brönner.
Efter en succésäsong i Uppsala, där hon utsågs till årets coach i SBL Dam, väntade ett nytt kapitel för Kristina Arsenic. I Norrköping har hon fått en ny roll – med fokus på både spelarutveckling och sin egen tränarkarri…